Wiemy już jaki procesor trafi do Galaxy S9

Wiemy już jaki procesor trafi do Galaxy S9

Samsung właśnie pochwalił się zdobyciem aż 36 nagród CES 2018 Innovation Awards dla swoich nadchodzących produktów. Wśród nich znalazły się m.in. procesor mobilny Exynos 9810, ale także pamięci GDD6 oraz 8 TB dysk SSD NVMe.

Jak na razie nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów, ale zapewne te ujawniane będą stopniowo w nadchodzących tygodniach. Zacznijmy od układu Exynos 9810, który zapewne napędzać będzie (wraz ze Snapdragonem 845)przyszłoroczne flagowe smartfony firmy, w tym te z serii S9. Dowiedzieliśmy się, że ten bazować będzie na trzeciej generacji autorskich rdzeni koreańskiego producenta. Nie ujawniono szczegółów specyfikacji M3, podobnie jak w przypadku GPU, które otrzymało "upgrade" w stosunku do poprzedniej generacji (zapewne będzie to Mali-G72, ponieważ ostatnio Samsung korzystał z G71). Poza tym, SoC produkowane będą w drugiej generacji 10 nm procesu technologicznego, a nie jak zdawały się sugerować ostatnie przecieki 8 nm lub 7 nm. Exynos 9810 otrzyma także najnowszy modem koreańskiej firmy, obsługujący prędkości do 1,2 G/s (Cat. 18 6CA).

Samsung niedawno chwalił się gotowością do produkcji w 8 nm, ale w przypadku przyszłorocznego Exynosa 9810 firma pozostanie przy 10 nm

Wśród nowości Samsunga naszą uwagę przykuły także nowe produkty rynku komputerowego. Mowa tu choćby o pamięciach GDDR6, czyli nowej generacji DRAM dla kolejnej generacji kart graficznych. Te przetwarzają obrazy i wideo z prędkością 16 Gb/s, a ich przepustowość I/O wynosi 64GB/s. Producent zapewnia, że są to nie tylko najszybsze, ale i najbardziej energooszczędne pamięci DRAM. Te pracować mogą przy napięciu wynoszącym 1,35V, natomiast współczesne rozwiązania wykorzystują 1,5V przy prędkości 8 Gb/s. Firma zaprezentowała również 8 TB dysk SSD NVMe (PM983) w formacie NGSFF (Next Generation Small Form Factor), który zdaniem producent zapewnia bardzo duży wzrost zarówno pod względem pojemności, jak i wydajności szaf serwerowych 1U. Jego wymiary to 30,5 x 110 x 4,38 mm. 64 7 TB nośniki SSD NGSF dostarczyć mogą I/O na poziomie 0,5 PB (petabajta) na sekundę, co wyraźnie wskazuje na wykorzystanie w centrach danych. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak wyczekiwać zapowiedzi konkretnych produktów, które dostarczą więcej szczegółów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy już jaki procesor trafi do Galaxy S9

 0