Wiemy, kiedy Bioware zaprezentuje Dragon Age 4

Wiemy, kiedy Bioware zaprezentuje Dragon Age 4

Bioware ma za sobą bardzo trudny okres i ostatnie dwie gry kultowego studia specjalizującego się w grach RGP, czyli Mass Effect Andromeda i Anthem, okazały się być porażką. Co więcej, z producentem pożegnało się w ostatnich latach wiele kluczowych postaci, które niegdyś stanowiły o jego sukcesie i w związku z tymi okolicznościami w branżowych kuluarach mówi się, że kolejna gra Bioware może być albo nie być dla kanadyjskiego dewelopera. Trzeba przyznać, że przed studiem nie lada wyzwanie, ponieważ jego kolejnym projektem jest Dragon Age 4, czyli długo wyczekiwana odsłona popularnej serii RPG, która niegdyś święciła triumfy, ale jej ostatnia część, Inkwizycja, spotkała się z mieszanym odbiorem (mocno krytykowana była przede wszystkim po premierze Wiedźmina 3, który przyćmił produkcję Bioware praktycznie w każdym aspekcie).

Twórcy opublikowali tweeta świętującego dziesięciolecie serii i dość jednoznacznie wskazującego, na datę prezentacji gry Dragon Age 4.

Niemniej jednak seria wciąż ma duże grono fanów, które z niecierpliwością wyczekuje zamknięcia wątków rozpoczętych w poprzednich odsłonach. Co prawda już przed rokiem otrzymaliśmy teaser Dragon Age 4 na The Game Awards 2018, ale zwiastun nie zdradzał absolutnie niczego i gra znajdować musiała się wtedy na bardzo wczesnym etapie prac. Wiemy jednak, kiedy możemy spodziewać się pełnoprawnej zapowiedzi Dragon Age 4, ponieważ twórcy opublikowali tweeta świętującego dziesięciolecie serii i dość jednoznacznie wskazującego, na datę prezentacji gry. Wiadomość kończy się bowiem zaproszeniem na 4 grudnia na „Dragon 4ge Day”.

Przez ostatni rok w temacie Dragon Age 4 panowała absolutna cisza i w międzyczasie nie otrzymaliśmy nawet jednego screenshota, grafiki czy trailera. Bioware w tym czasie jednak było mocno zajęte ratowaniem Anthem i nawet jeśli nad tymi tytułami pracują zupełnie różne zespoły, to jednak w tym przypadku studio mogło zagnać do pracy wszystkie dostępne ręce. Mamy tylko nadzieję, że 4 grudnia nie dostaniemy jedynie zwiastuna CGI czy wprowadzenia fabularnego na silniku gry, tylko zaprezentowana zostanie rozgrywka. Choć spodziewać można się, że po oszustwie jakim okazała się pierwsza prezentacja Anthem, gracze mogą podchodzić do materiałów publikowanych przez Bioware ze sporym dystansem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, kiedy Bioware zaprezentuje Dragon Age 4

 0