Wiemy, kiedy gry Activision Blizzard mają trafić do Xbox Game Pass

Wiemy, kiedy gry Activision Blizzard mają trafić do Xbox Game Pass

Oczekuje się, że jeszcze w tym tygodniu brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) wyda ostateczną zgodę na przejęcie przez Microsoft firmy Activision Blizzard za blisko 69 miliardów dolarów. Jeśli tak się stanie, spodziewać należy się, że gigant z Redmond sfinalizuje transakcję tak szybko, jak to możliwe, być może już w piątek 13 października.

Gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass

Wiele osób zastanawiało się, kiedy gry Activision Blizzard zaczną być dostępne w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Prawie wszystkie własne gry Microsoftu, a także należących do niego firm, takich jak Bethesda Softworks, są dostępne w usłudze za relatywnie niską miesięczną opłatę. Spodziewać można się więc, że podobnie będzie to wyglądało w przypadku Activision Blizzard. 

Nie powinniśmy spodziewać się tytułów Activision Blizzard w ramach Xbox Game Pass w 2023 roku.

Trochę poczekamy

W poście na X (dawniej Twitterze) firma Activision Blizzard podała pewne informacje na temat tego, kiedy jej tytuły zostaną dodane do Xbox Game Pass. Zakładając, że transakcja zostanie sfinalizowana, wydawca twierdzi, że gry z 2023 roku, takie jak Diablo IV i nadchodzące Call of Duty Modern Warfare III, nie zostaną dodane do usługi jeszcze w 2023 roku.

Stwierdzono jednak, że jeśli umowa zostanie sfinalizowana, Activision Blizzard rozpocznie szerszą współpracę z Microsoftem w celu rozpoczęcia procesu dodawania innych swoich tytułów do Xbox Games Pass „w przyszłym roku”. Chociaż jest to mało konkretny harmonogram, ten post potwierdza, że ​​nie powinniśmy spodziewać się tytułów Activision Blizzard w ramach Xbox Game Pass w 2023 roku.

W ramach nowego planu, który został przedłożony CMA, Microsoft zobowiązał się do przekazania Ubisoftowi praw do gier w chmurze dla obecnych i przyszłych gier Activision Blizzard na następne 15 lat. Oznacza to, że abonenci usługi Xbox Game Pass Ultimate, która obejmuje Xbox Cloud Gaming, przez długi czas nie będą mieli żadnych gier Activision Blizzard.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, kiedy gry Activision Blizzard mają trafić do Xbox Game Pass

 0