Wiemy, kiedy Intel ujawni szczegóły na temat dedykowanych kart graficznych

Wiemy, kiedy Intel ujawni szczegóły na temat dedykowanych kart graficznych

Rynek kart graficznych od dawna zdominowany jest przez dwóch gigantów - NVIDIĘ oraz AMD. Intel wraz ze swoimi zintegrowanymi GPU pozostaje daleko w tyle, głównie ze względu na fakt, iż nie sprawdzają się one w większości nowszych gier. Intel od dawna nosi się z zamiarem przekonania do swoich rozwiązań klientów poszukujących wydajnych układów właśnie do  tego celu, a pierwszym krokiem są zapowiedziane w czerwcu samodzielne karty graficzne, które pojawią się w bliżej nieokreślonym 2020 roku. Dotychczas jednak najważniejszy element, czyli parametry techniczne GPU, pozostawał ściśle skrywaną przed światem tajemnicą. Teraz okazuje się, że prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać za długo, aby poznać najważniejsze detale kart graficznych Intela.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Intel już w grudniu podzieli się ze społecznością konkretnymi szczegółami odnośnie dedykowanych kart graficznych.

Wiemy, kiedy Intel ujawni szczegóły na temat dedykowanych kart graficznych

Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal Guru3D, w przyszłym miesiącu Niebiescy zorganizują konferencję, na której mają ujawnić pierwsze konkretne detale odnośnie nowych układów graficznych, a także inne przyszłościowe plany korporacji. Takie spotkanie ma jak najbardziej sens, ponieważ dotychczas wiemy jedynie tyle, że GPU powstaje pod nazwą kodową Arctic Sound, zaś jego grupą docelową, oprócz graczy, będą użytkownicy korzystający z komputera do mniej wymagających czynności, a także sektory związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Warto podkreślić, że na spotkaniu z dziennikarzami nie powinno zabraknąć głównego architekta nowych chipów, Rajy Koduriego, który jeszcze niedawno pracował dla AMD.

Czy dedykowane układy Intela odniosą sukces? To zależy w dużej mierze nie tylko od wydajności, ale też ceny, jaką zaproponuje producent. Nie da się ukryć, że twórcy kart graficznych znaleźli się na cenzurowanym po znaczących podwyżkach cen GPU, jakie ostatnio miały miejsce - obecnie, żeby kupić wydajny i nie najnowszy już produkt w postaci GeForce GTX 1080 Ti, wciąż trzeba wydać całkiem sporą sumę pieniędzy, a w przypadku wydanych ostatnio modeli z serii RTX 2000 sytuacja nie jest lepsza. Mimo zaporowych cen, to NVIDIA cieszy się pozycją lidera, przynajmniej w sektorze gamingowym, Intel czeka więc trudny pojedynek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, kiedy Intel ujawni szczegóły na temat dedykowanych kart graficznych

 0