Wiemy kiedy smartfony Google Pixel przestaną otrzymywać aktualizacje

Wiemy kiedy smartfony Google Pixel przestaną otrzymywać aktualizacje

Żaden smartfon nie jest wspierany wiecznie. Nie inaczej jest w przypadku flagowców Google - Pixel i Pixel XL. Amerykańska firma właśnie wyjawiła szczegóły cyklu życia swoich produktów.

Flagowe smartfony Google otrzymają przynajmniej dwie nowe wersje Androida, a wsparcie dla tego typu aktualizacji będzie trwać do października 2018. Wtedy miną okrągłe dwa lata od premiery Pixel oraz Pixel XL. Po tym czasie nie ma żadnej gwarancji na uzyskanie oficjalnego dostępu do nowszych edycji Androida. Mimo wszystko obydwa telefony będą nadal otrzymywać łatki bezpieczeństwa jeszcze przez rok - do października 2019. Z planów Google wynika, że okres wspierania produktów jest identyczny do marki Nexus. Jednak z racji swojego statusu premium, wielu sądziło, że Google będzie wspierać swoje flagowce nieco dłużej. Z drugiej strony niewykluczone jest, że wraz z końcem oficjalnego wsparcia, nadal będą przez jakiś czas otrzymywać uaktualnienia.

Google Pixel nadal legitymuje się najlepszej jakości aparatem według specjalistycznego portalu DxOMark

O ile w świecie smartfonów, powyższe informacje nie powinny być odbierane jako zaskakujące, to warto nadmienić, że wcześniej  w tej samej kwestii dostępny był jedynie mglisty opis, pozbawiony szczegółów. Przy okazji aktualizacji strony pomocy technicznej platformy Android, firma Google ujawniła także kiedy smartfony z serii Nexus utracą gwarantowany dostęp do nowych wersji systemu operacyjnego, a także kiedy przestaną być dla nich wydawane aktualizacje bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o modele Nexus 7 (z 2012 i 2013), Nexus 10, Nexus 4 oraz Nexus 5 - obydwa przywileje już dla nich wygasły. Natomiast Nexus 6 i 9 - nie mają one już zapewnionego dostępu do kolejnych edycji Androida, a łatki bezpieczeństwa będą wstrzymane w październiku tego roku. Z kolei w przypadku Nexus 6P i Nexus 5X Google nie udziela gwarancji na otrzymywanie nowych wersji swojego OS-a od września tego roku, natomiast okres dostarczania aktualizacji bezpieczeństwa skończy się we wrześniu 2018.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy kiedy smartfony Google Pixel przestaną otrzymywać aktualizacje

 0