Wiemy, kiedy spodziewać się next-genowych wydarzeń online Sony i Microsoftu

Wiemy, kiedy spodziewać się next-genowych wydarzeń online Sony i Microsoftu

Pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie większości branżowych wydarzeń, ale praktycznie wszyscy duzi wydawcy zdecydowali się na wydarzenia online, które mają zastąpić tradycyjne wystąpienia na takich targach jak E3. Gracze z kolei wyczekują przede wszystkim nowych wieści na temat next-genów szykowanych przez Sony i Microsoft, czyli odpowiednio PlayStation 5 i Xbox Series X, które zadebiutować mają pod koniec roku. Jeff Grubb z portalu VentureBeat, który uchodzi za wiarygodne źródło, postanowił zasięgnąć języka na temat nadchodzących konferencji online tych firm i podzielił się z nami informacjami, które udało mu się wywiedzieć w temacie planów konsolowych gigantów.

Jeff Grubb podzielił się z nami informacjami, które udało mu się wywiedzieć w temacie planów konsolowych gigantów.

I tak, Sony planować ma dwa duże wydarzenia tego lata. Pierwsze, o którym słyszeliśmy już wcześniej, odbyć ma się na początku czerwca, a drugie w sierpniu, więc w miesiącach, w których tradycyjnie odbywają się targi E3 i Gamescom. W przypadku pierwszego wydarzenia, Grubb wskazywał na datę 4 czerwca, ale podobno Sony zdecydowało się przesunąć tę konferencję na nieco późniejszy termin, choć wciąż ma to być początek przyszłego miesiąca. Podczas obu wydarzeń zaprezentowane mają być zarówno next-genowe gry od zespołów Sony, jak i innych wydawców. Jeśli zaś chodzi o prezentację samej konsoli, to zdaniem Grubba najprawdopodobniej sprzęt pokazany będzie przed sierpniową konferencją, co sugeruje, że Sony w końcu ujawni PS5 w czerwcu.  

Jeśli zaś chodzi o Xboxa Series X, wiemy, że Microsoft planuje ujawniać kolejne szczegóły, w tym i gry, co miesiąc w ramach programu Xbox 20/20, którego pierwsza edycja odbyła się w maju. Gigant z Redmond obiecał zaprezentować tytuły od swoich ekip w lipcu, a zdaniem Grubba w czerwcu (9. lub 10. czerwca) najpewniej będziemy mogli bliżej przyjrzeć się samemu sprzętowi. Redaktor VentureBeat wybadał także plany Nintendo, które podobno nie szykuje tradycyjnego Nintendo Direct w terminie E3. Co więcej, Japończycy nie mają nawet planów na kolejne Nintendo Direct i wiele nadchodzących gier na Switch może zostać zaprezentowanych znienacka, tak jak Paper Mario: The Origami King w ubiegłym tygodniu. Dajcie znać na jakie wydarzenie Wy najbardziej czekacie i co chcielibyście zobaczyć w jego trakcie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, kiedy spodziewać się next-genowych wydarzeń online Sony i Microsoftu

 0