Wiemy o ile droższe może być PlayStation 5 Pro od modelu PS5 Slim

Wiemy o ile droższe może być PlayStation 5 Pro od modelu PS5 Slim

Ostatnio pisaliśmy o potencjalnej specyfikacji PlayStation 5 Pro, która przyniesie zauważalny wzrost wydajności. Teraz z kolei poznaliśmy prawdopodobną cenę ulepszonego modelu konsoli, która oczywiście będzie większa od ceny PS5 Slim.

Jak zauważa LeviathanGamer bazując na swojej analizie koszt produkcji PlayStation 5 Pro będzie o 60-80 USD wyższy niż w przypadku PS5 Slim, co przy wzroście do 100 USD (dla sprzedawców detalicznych). Ile zatem zapłacimy? Patrząc na aktualne ceny PS5 Slim wynoszące w Polsce około 2699 zł skok wyniesie ponad 400 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że to nieoficjalna informacja dlatego tradycyjnie warto podchodzić do niej z dystansem, poza tym do momentu wydania wersji Pro sporo może się zmienić w tym cena odchudzonego wydania, które przypomnijmy zastępuje podstawowy model dostępny od trzech lat. Dlatego też Sony oficjalnie nie określa go mianem Slim, jest to potoczne nazewnictwo. Mimo wszystko wzrost ceny nie byłby jakoś szczególnie odczuwalny i do zaakceptowania przynajmniej na rynku amerykańskim, bo w Polsce dochodzą jeszcze podatki, co zwiększy wartość urządzenia w sklepach. No a co takiego zaproponuje PS5 Pro?

PS5 Pro może być droższe od wydania Slim o 100 dolarów.

LeviathanGamer twierdzi, że Sony zastosuje procesor graficzny oparty na RDNA3 może skutkować zwiększeniem, lub zmniejszeniem rozmiaru kości i nie mieć znaczącego wpływu na koszty produkcji. Jedyną rzeczą, która może znacząco zmienić koszt produkcji całego APU jest proces technologiczny, w którym zostanie wyprodukowany (6 nm).

Zostanie zastosowany ten sam, ale z drugiej strony podkręcony CPU, dzięki czemu PlayStation 5 Pro powinno zapewnić wzrost wydajności 60%. CPU otrzyma 64 KB pamięci podręcznej L1 na rdzeń, 512 KB pamięci podręcznej L2 na rdzeń i 8 MB współdzielonej pamięci L3 (4 MB na CCX). Częstotliwość wyniesie ponownie 4,4 GHz. Producent chce w modelu Pro skupić się na usprawnieniu ray tracingu.

Tymczasem dla Sony nadszedł gorący okres przedświąteczny, podczas którego klienci tłumnie ruszają do sklepów, by kupić najbliższym prezenty. Jednym z wyborów będzie PS5, które zdaniem japońskiej firmy w tym czasie odnotuje świetną sprzedaż, przy czym pomóc ma również gra Marvel's Spider-Man 2. Sprzedaż urządzenia już przekroczyła poziom 40 milionów egzmeplarzy. Zobaczymy czy założenia Sony okażą się prorocze, a konsola rozejdzie się jak ciepłe bułeczki i jeszcze mocniej odskoczy konkurencji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy o ile droższe może być PlayStation 5 Pro od modelu PS5 Slim

 0