Windows 10 April Update powoduje pętle restartów na dyskach SSD od Intela

Windows 10 April Update powoduje pętle restartów na dyskach SSD od Intela

Microsoft zdecydował się na wstrzymanie dystrybucji aktualizacji Windows 10 April 2018 Update dla użytkowników systemów z konkretnymi modelami dysków SSD od Intela. Okazuje się, że takie połączenie (nośnik Niebieskich + update Windows 10) może powodować zapętlenie się bootowania systemu.

Jak podaje gigant z Redmond, instalacja Windows 10 April 2018 Update na wybranych urządzeniach wyposażonych w dyski SSD Intela kończy się uruchomieniem ekranu UEFI i restartem systemu lub jego zawieszeniem. Dlatego też koncern postanowił zablokować update'y na niektórych komputerach z intelowskimi dyskami, by nie powodować problemów z kompatybilnością i stabilnością systemów. Tym bardziej, że na obecną chwilę nie ma jeszcze żadnego rozwiązania tej przypadłości i jeśli napotkaliście taki problem, to pozostaje Wam jedynie powrót do poprzedniej wersji Windows 10 (1709) i czekanie na pojawienie się stosownej poprawki w aktualizacji April 2018 Update. Microsoft zapewnił, że nad takową już pracuje i ta powinna wkrótce trafić na serwery firmy.

Windows 10 April 2018 Update na wybranych urządzeniach wyposażonych w dyski SSD Intela kończy się uruchomieniem ekranu UEFI i restartem systemu lub jego zawieszeniem

Na chwilę obecną przedsiębiorstwo nie podało żadnej listy niekompatybilnych dysków SSD od Intela (nie wiemy więc, czy chodzi np. tylko o nośniki z serii Optane, czy też inne modele), więc jeśli jakiś posiadacie, lepiej w ogóle wstrzymać się z aktualizowaniem Windowsa 10, a jeśli dokonaliście już update'u, to zapobiegawczo lepiej powrócić do poprzedniej wersji OS. Łatki oczekiwać możemy zapewne w przyszłym tygodniu i mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, bo aktualizacja wprowadza parę interesujących nowości i w dużej mierze skupia się na poprawie aspektów prywatności. Jak tylko pojawi się stosowny patch, na pewno Was o tym poinformujemy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 April Update powoduje pętle restartów na dyskach SSD od Intela

 0