Windows 10 Fall Creators Update uczyni z komputera konsolę Xbox?

Windows 10 Fall Creators Update uczyni z komputera konsolę Xbox?

Microsoft ujawnił na IFA 2017 datę premiery aktualizacji do Windows 10 zatytułowanej Fall Creators Update. Paczka ukaże się już 17 października. Przy okazji przedstawiono też najistotniejsze funkcje, które zostaną wprowadzone wraz z rzeczonym updatem.

Prawdopodobnie najistotniejszą spośród nowości jest wprowadzenie platformy Windows Mixed Reality, obsługującej promowane ostatnimi czasy gogle Rzeczywistości Mieszanej. Microsoft obiecuje publikację szerokiej gamy treści AR, jak i VR - choć nie sprecyzowano do końca, o jakie materiały chodzi. Użytkowników korzystających z urządzeń wyposażonych w cyfrowe pióra powinna ucieszyć rozbudowa modułu odpowiedzialnego za ich obsługę. Liczba dostępnych opcji ma zostać znacząco zwiększona, a obsługa akcesorium uproszczona. Ponadto, producent chwali się licznymi poprawkami bezpieczeństwa, rozbudową systemowej przeglądarki plików graficznych oraz poprawioną integracją chmury. Pliki obecne w chmurze będą mogły od teraz być użytkowane tak, jakby znajdowały się na wewnętrznym dysku komputera.

Ulepszony Tryb Gry ma rzekomo zaoferować efektywność wykorzystania sprzętu typową dla konsoli Xbox One, ale dalszych szczegółów nie ujawniono.

Graczy jednak najbardziej ucieszy zapowiedź odświeżonego Trybu Gry. Przypomnijmy, jest to funkcja, której główny cel stanowi podniesienie wydajności sprzętu w grach poprzez uśpienie wybranych procesów w tle. Cóż, jak wiadomo, aktualnie efektywność tego dodatku, delikatnie mówiąc, nie powala. Producent odważnie deklaruje, iż nowa iteracja wspomnianego trybu pozwoli "wykorzystać pełną moc komputera na wzór konsoli Xbox One". Wprawdzie nie podano żadnych szczegółów, ale sama deklaracja niewątpliwie brzmi intrygująco. Można podejrzewać, że Microsoft poczynił dalsze kroki na drodze do wyeliminowania zbędnych aktywności z tła podczas gry. Być może znaleziono nawet sposób na uwolnienie części zasobów zajmowanych przez rdzenne pliki systemu, a nie wykorzystywanych bezpośrednio podczas rozgrywki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 Fall Creators Update uczyni z komputera konsolę Xbox?

 0