Windows 10: Majowa poprawka psuje systemy z pamięcią Intel Optane

Windows 10: Majowa poprawka psuje systemy z pamięcią Intel Optane

Aktualizacje systemu Windows 10, które powodują problemy z komputerem, nie są niczym nowym i chyba kolejne doniesienia o błędach nie będą dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Tym razem okazuje się jednak, że przez majową aktualizację systemu Windows 10, użytkownicy modułów pamięci Optane firmy Intel doświadczają błędów zgodności. Są jednak również i dobre wiadomości. Wraz z najnowszą, majową aktualizacją systemu Windows 10, firma Microsoft dodała nową funkcję, który informuje użytkowników, gdy ich komputery nie mogą zainstalować aktualizacji z powodu konfliktu z określonym sprzętem / oprogramowaniem. Jak donosi Windows Latest, każdy, kto ma pamięć Optane na swoich komputerach, będzie miał zablokowaną możliwość instalacji aktualizacji, dopóki Microsoft nie rozwiąże problemu. Niecierpliwi użytkownicy mogą ulec pokusie wymuszenia aktualizacji za pomocą narzędzia Media Creation Tool, jednak stanowczo tego odradzamy.

Windows 10 i problemy po aktualizacji... to chyba już nikogo nie dziwi. Zaskakujące jest tylko, że testerzy opisali ten błąd już kilka miesięcy temu, a mimo wszystko pojawił się wraz z poprawką.

Osoby korzystające z systemów Optane, które ominą ostrzeżenie i mimo wszystko zainstalują aktualizację z maja 2020 roku, mogą spodziewać się problemów z wydajnością oraz otrzymywać wiele komunikatów o błędach. W komunikatach o błędach widać, że Intel Optane Memory Pinning nie może załadować określonego modułu, co jest efektem jego usunięcia przez Windows 10 podczas procesu aktualizacji. Jeśli wymusiliście aktualizację z maja 2020 i doświadczacie tych problemów, oczywistym rozwiązaniem jest przywrócić system do momentu sprzed aktualizacji  i czekać aż Microsoft wyda odpowiednią poprawkę (która pewnie zepsuje coś innego). 

Jeśli jednak uprzecie się pozostać przy najnowszej wersji, Windows Latest zaleca odinstalowanie "Intel Optane Pinning Explorer Extensions", co można zrobić, przechodząc do panelu sterowania. Co najciekawsze, testerzy odkryli ten problem na kilka miesięcy przed wydaniem ostatniej i zgłosili problem w  Feedback Hub. Microsoft chyba jednak nie korzysta z zostawianych tam raportów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10: Majowa poprawka psuje systemy z pamięcią Intel Optane

 0