Windows 10 May 2019 Update - duża aktualizacja zbiorcza już dostępna

Windows 10 May 2019 Update - duża aktualizacja zbiorcza już dostępna

Zbliżamy się powoli do końca maja, co oznacza, że Microsoftowi kończy się czas, by publicznie udostępnić najnowszą dużą aktualizację systemu operacyjnego, znaną jako Windows 10 May 2019 Update. Update ten doczekał się praktycznie miesiąca dodatkowych testów ze strony uczestników programu Windows Insiders, a gigant z Redmond po wpadce, jaką zaliczył z ostatnią jesienną aktualizacją, tym razem zapewne nie żałował też środków na wewnętrzne testy. Najważniejsze jednak, że Windows 10 May 2019 Update jest już dostępny dla użytkowników OS, choć jak podkreśla sam producent, tym razem zdecydował się na bardziej „miarowe i stopniowe podejście”, co oznacza, że nie każdy otrzyma aktualizację w tym samym czasie. Niemniej, kiedy Microsoft będzie w stanie pobrać/zainstalować dane telemetryczne i uzyska pewność, że wszystko działa jak należy, to udostępni oprogramowanie wszystkim użytkowników Windows 10.

Duża majowa aktualizacja jest już dostępna dla użytkowników Windows 10.

Windows 10 May 2019 Update

Jeśli nie chcecie czekać na automatyczną aktualizację, to możecie spróbować wymusić May 2019 Update na swoim komputerze. Wystarczy udać się do Ustawień, następnie przejść do opcji Aktualizacja i zabezpieczenia i kliknąć w Sprawdź aktualizacje. Po tym, jak system skończy sprawdzać serwery Microsoftu, powinniście otrzymać możliwość pobrania i zainstalowania May 2019 Update (wersja 1903). Jak już jednak wspomnieliśmy, Microsoft tym razem ostrożniej podchodzi do swojego nowego zbiorczego update’u i jego dostępności, więc nie zdziwcie się, jeśli stosowna opcja nie będzie jeszcze dla Was dostępna. I szczerze mówiąc, trudno się dziwić, że firma jest tym razem bardziej ostrożna w tym temacie, szczególnie po tym, jak sparzyła się za sprawą Windows 10 October 2018 Update, za który spłynęła na nią fala krytyki w związku z licznymi poważnymi błędami tej aktualizacji (łącznie z usuwaniem danych użytkowników). Z tego powodu użytkownicy także powinni dość ostrożnie podchodzić Windows 10 May 2019 Update.

O nowościach, jakie przyniesie Windows 10 May 2019 Update, pisaliśmy już wielokrotnie, ale tym, którzy nie śledzili tematu, przypominamy, że aktualizacja doda kilka nowych, bardzo ciekawych funkcji, m.in. oddając użytkownikom więcej kontroli nad update’ami (będziemy mogli je odroczyć nawet o 35 dni), a nowa opcja Windows Sandbox pozwoli wyizolować specjalne tymczasowe środowisko w ramach systemu, które uchroni nas przed zagrożeniami ze strony niepewnego oprogramowania. Doczekamy się też poprawionych natywnych łatek dla Spectre (za sprawą Retpoline), nowych motywów systemu, odświeżonego menu Start i usprawnionego wsparcia dla logowania bez użycia tradycyjnych haseł. Kolejną dużą zmianą jest rezerwowanie przez system 7 GB przestrzeni dyskowej na przyszłe aktualizacje i jest to główny powód, dla którego Windows 10 doczekał się zwiększenia wymagań systemowych pierwszy raz od debiutu w 2015 roku i potrzebować będzie już 32 GB zarówno dla 32-, jak i 64-bitowej wersji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 May 2019 Update - duża aktualizacja zbiorcza już dostępna

 0