Windows 10. Najnowsza aktualizacja powoduje samoczynne restarty komputera

Windows 10. Najnowsza aktualizacja powoduje samoczynne restarty komputera

Windows 10 niewątpliwie posiada wiele zalet, ale do jednych z jego pięt achillesowych można zaliczyć udostępniane przez Microsoft aktualizacje. Idealnym przykładem jest ubiegłoroczny October 2018 Update, który powodował liczne bugi u większości użytkowników popularnego systemu operacyjnego. W grę wchodziły, chociażby brak integracji ze sterownikami graficznymi Intela oraz tajemnicze znikanie plików z danego folderu. Amerykański gigant szczęśliwie uporał się z tymi błędami zaś następne poprawki, jakie publikowano już takich anomalii nie powodowały. Niestety teraz użytkownicy dziesiątki skarżą się na różnych forach internetowych, iż najnowsza zbiorcza aktualizacja wchodząca w skład Patch Tuesday dostępna do pobrania od paru dni i dedykowana aktualnym wydaniom Windows 10 zawiera błędy.

Według niektórych użytkowników najnowsza aktualizacja dedykowana Windows 10 powoduje nieoczekiwane restarty komputera.

Windows 10. Najnowsza aktualizacja powoduje samoczynne restarty komputera

W pierwszej opisanej sytuacji aktualizacji w ogóle nie da się zainstalować, ponieważ wyskakują błędy o treści 0x80073701 lub 0x800f0982. Podczas gdy niektórych trapi kłopot z implementacją pakietu, inni twierdzą, że po instalacji patcha ich komputer w losowych momentach samoczynnie się resetuje. W tym przypadku ekran nagle staje się całkowicie czarny, a PC po chwili przechodzi prosto na pulpit. Niestety urządzenie nie czeka choćby na zamknięcie uruchomionych aplikacji, w związku z czym część użytkowników mogła przykładowo stracić ważne, niezapisane prace. Co ważne istnieje opcja, iż chodzi tutaj nie tylko o konkretną sierpniową paczkę aktualizacji, ale również kilka z minionych miesięcy.

Nie jest jasne ile komputerów jest podatnych na te błędy. O ile niemożność zainstalowania poprawek to mniejszy problem tak nieoczekiwane restarty sprzętu są znacznym problemem. Najpewniej Microsoft wie już o całej sytuacji i pracuje nad jej rozwiązaniem. Nie wiemy, kiedy doczekamy się wydania pozbawionej błędów aktualizacji. Miejmy nadzieję, że technologiczny gigant upora się z nim jak najszybciej. Swoją drogą tego rodzaju wypadki raczej nie powinny nas dziwić w przypadku producenta Windowsa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10. Najnowsza aktualizacja powoduje samoczynne restarty komputera

 0