Windows 10 najpopularniejszym systemem. Windows 7 na drugim miejscu

Windows 10 najpopularniejszym systemem. Windows 7 na drugim miejscu

Chociaż od premiery Windowsa 10 minęło już parę lat to dopiero teraz system Microsoftu zaczął cieszyć się największą w swojej historii popularnością. W umacnianiu pozycji z pewnością nie pomogły mu liczne wpadki, zaś ich kulminację mogliśmy obserwować w minionych miesiącach po wydaniu aktualizacji Windows 10 October 2018 Update. Niestety spore błędy, w tym automatycznie kasowanie plików przez najnowsze wydanie dziesiątki skutecznie zniechęciły użytkowników do instalacji pakietu. Według opublikowanych niedawno danych jesienny update zaimplementowało około 6 procent osób na całym świecie, co tylko potwierdza powyższe słowa. Od dłuższego czasu rozmaite firmy analityczne publikowały raporty, które udowadniały, że Windows 10 pomału wyprzedał legendarną siódemkę, ale dopiero w grudniu udało mu się zrealizować założony cel.

Według najnowszych statystyk opublikowanych przez NetMarketShare, Windows 10 posiada 39,22 procent udziałów w rynku wyprzedzając tym samym Windowsa 7, który ma ich 36,90 procent.

Windows 10 najpopularniejszym systemem. Windows 7 na drugim miejscu

NetMarketShare podaje, że Windows 10 uzyskał 39,22 procent udziałów w rynku prześcigając jednocześnie Windowsa 7, który zaliczył spadek o 1,99 pkt i obecnie posiada 36,90 procent udziałów. Gorszy moment zaliczył także Windows 8.1, który ma tylko 4,45 procent udziałów. Z kolei najbardziej doceniany w przeszłości Windows XP posiada 4,54 procent udziałów i w jego przypadku przytoczony wynik raczej nie powinien stanowić większego zaskoczenia. Chociaż warto jednocześnie podkreślić, że według analityków 17-letni system od września utrzymuje tendencję wzrostową, jeśli chodzi o zainteresowanie społeczności. Na sprawę popularności Windowsa 10 nieco inaczej patrzy druga firma analityczna, czyli StatCounter, według której najnowsze rozwiązanie giganta z Redmond już dawno wyprzedziło Windowsa 7.

Windows 10 najpopularniejszym systemem. Windows 7 na drugim miejscu

Grudniowe statystyki drugiej firmy również potwierdzają dominację dziesiątki, aczkolwiek w liczbach wygląda ona lepiej niż w przypadku danych NetMarketShare. StatCounter twierdzi, że Windows 10 ma aż 52,42 proc. udziałów w rynku, natomiast Windows 7 35,65 procent. Oczywiście nie da się przewidzieć jak długo potrwa panowanie dziesiątej wersji systemu Microsoftu, ale przytoczone informacje dobitnie potwierdzają, iż ludzie pomimo wpadek popełnianych przez sam Microsoft przekonali się do przesiadki na Windowsa 10. Miejmy nadzieję, że amerykański gigant nie nadużyje tego zaufania i w przyszłości postara się o zdecydowanie mniej technicznych gaf.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 najpopularniejszym systemem. Windows 7 na drugim miejscu

 0