Windows 10 November 2019 Update (1909) - duża aktualizacja już dostępna

Windows 10 November 2019 Update (1909) - duża aktualizacja już dostępna

Microsoft właśnie udostępnił swój drugi tegoroczny duży update dla Windows 10 (November 2019 Update), który oznaczony jest numerem 1909. Co ciekawe jednak, pomimo faktu, że aktualizacja została oficjalnie upubliczniona, to obecnie dostępna jest jedynie dla użytkowników, którzy aktywnie jej poszukują. Tym samym zamiast wymuszać jej wgranie u wszystkich właścicieli Windowsa 10 lub pytać o instalację w trakcie automatycznego sprawdzania update’ów, na razie użytkownicy muszą sami wyszukać listopadową aktualizację. W tym celu należy wejść w Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update, a następnie kliknąć przycisk „Sprawdź aktualizacje”. Jeśli spełniamy wymagania techniczne, uraczeni zostaniemy możliwością „pobrania i zainstalowania Window 10 November 2019 Update (1909)”.

Aktualizacja November 2019 Update została oficjalnie upubliczniona, ale obecnie dostępna jest jedynie dla użytkowników, którzy aktywnie jej poszukują.

Windows 10 November 2019 Update (1909) - duża aktualizacja już dostępna

Taka forma dystrybucji ma na celu ograniczenie rozpowszechnienia aktualizacji głównie do entuzjastów oraz osób, które zdają sobie sprawę z czym wiązać mogą się wczesne publiczne wersje Windowsa 10. Trudno się dziwić takiemu podejściu giganta z Redmond, szczególnie po ostatnich wpadkach z dużymi update’ami, które przysparzały użytkownikom wiele problemów. Dlatego też nie wszyscy, którzy zdecydują się ręcznie wyszukać November 2019 Update, otrzymają opcję instalacji tej jak na razie opcjonalnej aktualizacji. Microsoft tłumaczy to problemami z kompatybilnością i nałożonym w związku z tym zabezpieczeniem, które będzie w mocy dopóki firma nie upewni się, że po wgraniu 1909 nie napotkamy większych problemów. Wydaje się jednak, że w gruncie rzeczy nie ma czego żałować, ponieważ w odróżnieniu od October 2018 Update czy May 2019 Update, November 2019 Update nie przynosi zbyt wielu nowych i istotnych funkcjonalności. Tym razem producent skoncentrował się głównie na naprawie błędów, kontroli jakości aktualizacji i mniejszych poprawkach w zakresie interfejsu użytkownika i oprogramowania towarzyszącego.

Co takiego przynosi zatem listopadowy update? Wśród wartych odnotowania nowości warto wspomnieć o opcji szybkiego tworzenia wydarzeń bezpośrednio z poziomu kalendarza na pasku zadań. Poprawiono także zarządzanie powiadomieniami, w tym dodano nowy przycisk w górnej części Centrum Akcji czy możliwość sortowania powiadomień według ostatnio wyświetlonych. Zintegrowano też zawartość OneDrive w chmurze z tradycyjnymi indeksowanymi wynikami wyszukiwania eksploratora plików. Możemy również wykorzystać nasz głos do aktywowania innych (niż Cortana) asystentów cyfrowych z poziomu zablokowanego ekranu. Jak więc widać, dla większości osób wprowadzone zmiany mogą być nawet niezauważalne.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 November 2019 Update (1909) - duża aktualizacja już dostępna

 0