Windows 10 November 2019 Update najpopularniejszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu

Windows 10 November 2019 Update najpopularniejszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu

AdDuplex opublikował najnowszy raport poświęcony udziałom rynkowym poszczególnych wersji systemu Windows 10. Z udostępnionych danych wynika, że najpopularniejszą edycją jest November 2019 Update, który ma 35,5 procent udziałów. Warto wspomnieć, że do niedawna pierwsze miejsce w zestawieniu zajmowała aktualizacja z maja ubiegłego roku, ale teraz posiada 33,5 procent udziałów. Trzecią lokatę zajmuje May 2020 Update z 24,1 procent udziałów. Jeśli chodzi o spadki, to wpływy wersji 1809 zmalały z 3 procent do 2,4 procent, 1803 z 2,5 procent do 2,1 procent a wydanie 1709 pozostaje w stagnacji na poziomie 0,8 procent. Chociaż najnowszy zestaw poprawek zajmuje ostatnią lokatę na podium to analitycy są zgodni, że stopniowo zwiększa swoje udziały czemu nie ma się dziwić, ponieważ jest dostępny krócej niż wcześniejsze wydania dziesiątki. Ponadto w internecie można przeczytać wiadomości o błędach powodowanych przez May 2020 Update, więc część osób nadal nie chce migrować do niego migrować.

Windows 10 November 2019 Update to wersja, która cieszy się obecnie największą popularnością wśród użytkowników systemu Microsoftu.

Windows 10 November 2019 Update najpopularniejszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu

Ostatnie problemy dotyczą sierpniowych zbiorczych aktualizacji opublikowanych w ramach Patch Tuesday, z czego dwie okazały się wadliwe (jedna oznaczona jako KB4566782). Podczas gdy niektórzy użytkownicy nie mogli w ogóle zainstalować update'ów tak ci, którym się to udało napotkali rozmaite błędy nie tylko powodujące klasyczne niebieskie ekrany śmierci, ale również wpływające na wydajność komputerów w tym odpalonych gier, których liczba klatek na sekundę uległa zmniejszeniu. Dużo rzadziej występują natomiast wspomniane niebieskie ekrany śmierci, ale na liście błędów znajdują się również te związane z siecią, dyskami twardymi czy wolno działającym Eksploratorem plików. W tym roku zadebiutuje jeszcze jedna duża aktualizacja oznaczona numerem 20H2, która wprawdzie nie przyniesie ogromnej rewolucji, to pojawi się kilka nowości.

Główne zmiany obejmą Menu Start i od teraz tło za ikonami dostosuje się do podstawowego motywu systemu po to, aby tworzyć spójną całość. W ustawieniach skorzystamy z usług asystenta kasowania zbędnych plików, który zasugeruje użytkownikom co powinniśmy wyrzucić z dysku. Ponadto w ustawieniach grafiki będziemy mogli wybrać domyślną kartę graficzną o wysokiej wydajności oraz ustawić z osobna dla każdej zainstalowanej aplikacji odpowiedni układ graficzny. Oczywiście dochodzi do tego szereg poprawek eliminujących rozmaite błędy czy zwiększające ogólną wydajność systemu operacyjnego. Pozostaje mieć nadzieję, iż update nie wywoła masy błędów jak niektórzy jego poprzednicy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 November 2019 Update najpopularniejszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu

 0