Windows 10 October 2018 Update - nie działają zasoby sieciowe i karty AMD

Windows 10 October 2018 Update - nie działają zasoby sieciowe i karty AMD

Microsoft planował pełne wydanie październikowej aktualizacji Windows 10 October 2018 Update jak sama nazwa wskazuje w październiku. Jak wiadomo - nie udało się. Krótko po wypuszczeniu aktualizacji, osoby które manualnie wgrały poprawkę, znaną również jako Windows 10 1809, doświadczyły różnych błędów, które zmusiły Microsoft do wycofania się z dystrybucji aktualizacji i opóźnienia jej do czasu uporania się z problemami.  Skończyło się to sytuacją, gdzie nazwa aktualizacji nie pokrywa się z miesiącem jej wydania. Październikowy update został ostatecznie ponownie udostępniony 14 listopada. Okazuje się jednak, że nie wyeliminowano wszystkich błędów i dla niektórych osób system ten wciąż nie nadaje się do użytku. Zwłaszcza dla osób korzystających z niektórych starszych kart graficznych Radeon oraz dla klientów Trend Micro.

Wcześniej usuwanie plików użytkowników, teraz kolejne wpadki. Microsoft mimo obiecywanej poprawy jakości, niezbyt dobrze sobie radzi. To dowodzi, że zwolnienie całego oddziału testerów oprogramowania zaraz przed wydaniem Windows 10, nie było dobrym pomysłem. 

Największym problemem z ostatnią aktualizacją jest fakt, że eksplorator plików zgłasza zmapowane dyski sieciowe jako niedostępne, nawet jeśli wszystko jest tak jak być powinno. Microsoft jest świadom tej usterki i udostępnił już kilka obejść tego problemu, jednak te rozwiązania mogą przynieść jeszcze więcej problemów w firmach, które polegają na zmapowanych dyskach sieciowych. "Zmapowane dyski mogą nie podłączać się na starcie albo zalogowaniu do urządzenia z Windowsem. Pracujemy nad rozwiązanie i dostarczymy je w aktualizacji, która zostanie udostępniona na przestrzeni 2019 roku" - oświadczył Microsoft. W międzyczasie użytkownikom pozostaje spróbować jednego ze sposobów obejścia problemu i mieć nadzieję, że on zadziała i pozostanie bez wpływu na inne elementy systemu.

Kolejne problemy mogą zauważyć osoby korzystające z oprogramowania  OfficeScan i Worry-Free Business Security od Trend Micro. Producent oprogramowania antywirusowego pracuje obecnie nad poprawką poprawiającą kompatybilność z Windows 10 1809, jednak do tego czasu nie będzie możliwe zaktualizowanie Windows 10 do najnowszej wersji, jako że Microsoft blokuje urządzenia z zainstalowanym oprogramowaniem TrendMicro. Kłopoty z uruchomieniem komputera po aktualizacji mają też osoby korzystające z kart z serii AMD Radeon HD 2000 oraz HD 4000. W tym przypadku użytkownicy zgłaszają zawieszanie komputera, brak możliwości odblokowania oraz pojawiający się błąd "INVALID_POINTER_READ_ c0000005_atidxx64.dll". W tym przypadku Microsoft również zdecydował się na zablokowanie instalacji aktualizacji, na komputerach z tymi kartami graficznymi. Są to stare karty, jednak mimo wszystko jest to zaskakujące, że Microsoft wypuścił Windows 10 1809 z takimi błędami.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 October 2018 Update - nie działają zasoby sieciowe i karty AMD

 0