Windows 10 October 2018 Update powoduje kolejny problem

Windows 10 October 2018 Update powoduje kolejny problem

Telenowela z udziałem Windows 10 October 2018 Update i problemami, jakie ten przysparza posiadaczom systemu operacyjnego Microsoftu, zdaje się nie mieć końca. Chociaż jesienny, a właściwie powinno się mówić zimowy, update ponownie udostępniono wraz z początkiem listopada, to nie oznacza to wcale, że gigant z Redmond pozbył się wszystkich trapiących go błędów. Użytkownicy Reddita poinformowali o odkryciu nowego buga, który dotyczy Windowsa 10 w wersji 1809. W specjalnym wątku społeczności ludzie skarżą się amerykańskiej firmie, że ostatnia aktualizacja uniemożliwia prawidłowe funkcjonowania formatu muzycznego FLAC. Dokładniej rzecz ujmując, Windows 10 October 2018 Update nie jest w stanie poradzić sobie z metadanymi tego rodzaju plików, zaś system potrafi wycinać część metadanych z plików obsługiwanych przez FLAC.

Najnowszy błąd występujący w Windows 10 October 2018 Update potrafi doprowadzić do wycięcia części metadanych z plików obsługiwanych przez FLAC.

Windows 10 October 2018 Update powoduje kolejny problem

Co ciekawe, na tego rodzaju kłopoty nie natknięto się w wiosennym April 2018 Update. Pomimo iż Microsoft oficjalnie nie potwierdził istnienia tego błędu, to doskonale o nim wie, gdyż w uwagach do kompilacji 19H1 stwierdzono jego wyeliminowanie. Miło, że korporacja poradziła sobie z przeciwnościami losu, aczkolwiek do tej pory nie uporano się z nimi w Windows 10 October 2018 Update. Całkiem prawdopodobne, iż zmieni to najbliższy Patch Tuesday, który nadejdzie w najbliższy wtorek (wówczas twórcy okienek udostępniają najnowsze poprawki). Tak jak wspominaliśmy, to nie pierwsza tego rodzaju wpadka Microsoftu. Ostatnio mogliśmy przeczytać o tym, że osoby korzystające z aktywnego konta administratora mogą mocno się zdziwić, gdy system zdecyduje o jego dezaktywacji - aby do tego doszło potrzebne jest jeszcze drugie tego rodzaju konto, z kolei sam błąd występuje przy przesiadce z wiosennej wersji dziesiątki.

Niestety to jeden z wielu przypadków bugów, jakie możemy wyliczać, a do najgroźniejszych należy chyba ten kasujący pliki użytkowników Windowsa 10. Szczęśliwie, Microsoft wkrótce po tych zdarzeniach postanowił wycofać October 2018 Update do momentu eliminacji najpoważniejszych błędów. Co ciekawe, wpadki, jakie popełnia korporacja z Redmond, nie przeszkodziły dziesiątce w umocnieniu swojej pozycji na rynku. Zgodnie z ostatnimi danymi dwóch firm analitycznych, ów produkt przegonił uznawanego za najlepszy system operacyjny Windowsa 7. Pytanie brzmi, czy w obliczu przytoczonych wydarzeń uda mu się utrzymać wywalczone pierwsze miejsce?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 October 2018 Update powoduje kolejny problem

 0