Windows 10 October 2018 Update zapowiedziany. Jakie zmiany nas czekają?

Windows 10 October 2018 Update zapowiedziany. Jakie zmiany nas czekają?

Microsoft potwierdził nazwę, a jednocześnie przybliżoną datę premiery jesiennej aktualizacji do Windows 10 dotychczas powszechnie znanej jako Redstone 5. Oficjalnie aktualizacja będzie się nazywała po prostu October 2018 Update (system otrzyma numerację 1809). Microsoft postanowił więc zachować obecną od jakiegoś czasu prostotę w tytułach kolejnych większych zestawów poprawek. Warto wspomnieć, że wcześniej korporacja używała bardziej tematycznych określeń takich jak Anniversary Update, Creators Update czy Fall Creators Update, z kolei aktualnie jest to przeważnie okres debiutu. Niestety konkretny termin pojawienia się Windows 10 October 2018 Update nie jest znany, aczkolwiek Microsoft poda go do publicznej wiadomości już wkrótce. Oczywiście najpierw najnowsza wersja Windowsa 10 trafi do użytkowników niejawnego programu testowego Insider, a dopiero potem do pozostałej części osób.

Windows 10 October 2018 Update pojawi się a jakże - w październiku. Dokładny termin debiutu zostanie podany do wiadomości już wkrótce. 

Windows 10 October 2018 Update zapowiedziany. Jakie zmiany nas czekają?

Skoro już poznaliśmy ważniejsze detale aktualizacji, to co zatem przyniesie nam szósta duża poprawka do dziesiątki? Na pierwszy rzut oka wiele zmian czeka nas w Windows Shell, czyli w interfejsie systemu, który otrzyma kilka praktycznych nowości takich jak wsparcie dla ciemnego motywu. Do tego zwiększona ilość elementów Fluent Design (pierwotnie pojawił się on w ramach jesiennej poprawki z ubiegłego roku). Oczywiście oprócz typowo kosmetycznych innowacji odnoszących się bezpośrednio do systemu, gigant z Redmond zaimplementuje poprawki w niezwykle forsowanej przez niego przeglądarce Microsoft Edge. Program otrzyma m.in. odmienione zakładki z ustawieniami, które zostaną pogrupowane inaczej niż dotychczas. Poza tym Edge umożliwi kontrolę automatycznego odtwarzania dostępnych na stronach filmów, a także przypisanie stron do górnego paska mającego ułatwić nam dostęp do nich. 

Niestety nie wszystko złoto co się świeci i tak zabraknie ciekawe rozwijającej się funkcji Sets umożliwiającej pracę z aplikacjami na wielu kartach (rozwiązanie znane powszechnie z przeglądarek internetowych), której nie udało się dodać do April Update. Z mniejszych rzeczy warto jeszcze wspomnieć chociażby o pojawieniu się wyszukiwarki w Kalendarzu, nowych kart w Menedżerze Zadań informujących o zużyciu energii lub umożliwieniu skorzystania z gogli do mieszanej rzeczywistości bez podłączania monitora. Widzimy więc, że Windows 10 October 2018 Update prezentuje się niezwykle zachęcającą. Oby w przeciwieństwie do spóźnionej wiosennej aktualizacji obyło się bez większych wpadek utrudniających poprawną instalację pakietu bądź powodujących liczne błędy po jej implementacji. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 October 2018 Update zapowiedziany. Jakie zmiany nas czekają?

 0