Windows 10 od teraz wymusza zakładanie kont online przy instalacji systemu

Windows 10 od teraz wymusza zakładanie kont online przy instalacji systemu

Windows 10 Home od teraz będzie wymuszać logowanie się za pomocą konta Microsoft. Kiedyś wiele osób odłączało kabel internetowy przy instalacji systemu operacyjnego, czasy się zmieniły i obecnie przy instalacji pobierane są dodatkowe sterowniki i poprawki. Te dawne czasy mogą jednak powrócić, w związku ze zmianami wprowadzonymi wraz z ostatnimi aktualizacjami. Microsoft zawsze chciał, abyś logować się do systemu przy użyciu konta Microsoft, ale teraz posuwa się odrobinę za daleko. Opcja logowania za pomocą klasycznego lokalnego konta Windows zawsze była w pewien sposób ukryta za opcją "Konto offline". Teraz jednak możliwość ta zniknęła całkowicie z procesu instalacji systemu Windows 10.

Microsoft wymusza tworzenie kont online przy instalacji systemu Windows 10. W końcu dane o użytkownikach nie biorą się znikąd. 

Podczas instalacji najnowszej wersji Windows 10 1903 Home, która zawiera poprawki znane jako May 2019 Update  pojawia się teraz monit "Zaloguj się za pomocą Microsoft" i nie ma żadnych alternatywnych opcji.  Sytuacja taka ma miejsce zarówno przy samodzielnym zainstalowaniu systemu Windows 10 lub podczas konfigurowania nowego komputera. W systemie Windows 10 Professional istnieje opcja "przyłączenia do domeny", która utworzy konto lokalnego użytkownika, ale to tylko w tej wersji systemu. Windows 10 Home w ogóle nie ma tej opcji.  Jeśli użytkownik spróbuje kliknąć przycisk "Dalej" lub "Utwórz konto", system Windows 10 poprosi o prawidłowy adres e-mail, numer telefonu lub nazwę Skype. Nie ma żadnego widocznego na ekranie sposobu na obejście tego wymogu. Można również kliknąć "Dowiedz się więcej", gdzie instalator poinformuje, że aby logować się lokalnie, trzeba najpierw utworzyć konto Microsoft, zainstalować system, zalogować się na tym koncie i je następnie usunąć, zaznaczając w ustawieniach systemowych opcję logowania przy użyciu konta lokalnego - przecież to absurd. System Windows 10 nie oferuje opcji utworzenia konta lokalnego z poziomu procesu instalacji.

Na szczęście  istnieje jeden ukryty sposób na obejście tego problemu w systemie Windows 10 Home - trzeba odłączyć komputer od sieci.  Po wykonaniu tej czynności należy spróbować utworzyć konto Microsoft, co wywoła komunikat o błędzie "Coś poszło nie tak". Następnie trzeba kliknąć "Pomiń", aby pominąć proces tworzenia konta Microsoft. Dopiero to wywoła ekran "Kto będzie korzystać z tego komputera?". Można teraz utworzyć konto offline i zalogować się do systemu Windows 10 bez konta Microsoft. 
System Windows 10 przy instalacji prosi o połączenie z siecią przed przejściem do dalszej części procesu. Większość ludzi łączy się wtedy z internetem, przez co będzie uważać, że do instalacji ​​wymagane jest konto Microsoft. Możliwe, że przyszła wersja systemu Windows 10 będzie całkiem blokować tworzenie kont, jeśli nie podłączymy się do internetu.  Jak przecież powiedział sam Microsoft, telemetria pokazuje, że większość ludzi po prostu tworzy konta online.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 od teraz wymusza zakładanie kont online przy instalacji systemu

 0