Windows 10 otrzyma następną dużą aktualizację we wrześniu

Windows 10 otrzyma następną dużą aktualizację we wrześniu

Niedawno ukazało się uaktualnienie Creators Update dla Windows 10, tymczasem Microsoft już pracuje nad następnym i ujawnił, kiedy należy się go spodziewać.

Aktualizacja o nazwie roboczej Redstone 3 zostanie udostępniona we wrześniu - taki przynajmniej jest wstępny plan amerykańskiej korporacji. Od teraz Microsoft zapowiada, że rocznie będą ukazywały się dwa takie rozszerzenia Windows 10 - jedno w marcu, drugie we wrześniu. Informacje o swoich planach firma z Redmond podała na swoim blogu. Czego należy się spodziewać po Redstone 3? Pewnikiem funkcji, które nie zdążyły trafić do Creators Update, takich jak MyPeople, czyli spersonalizowana lista najczęściej używanych kontaktów, z którymi szybko i wygodnie możemy dzielić się plikami z powiązanych aplikacji. Ponadto wrześniowa aktualizacja wprowadzi dodatkowe zmiany wizualne systemu operacyjnego (Project NEON), jak również nową funkcjonalność, jak na przykład zakładki do szybkiego przeskakiwania pomiędzy plikami i dokumentami otwartymi w danej aplikacji (w tym także Eksploratorze Plików). Będą one kompatybilne z programami Win32, jak i UWP.

Redstone 3 będzie czwartym zbiorczym uaktualnieniem systemu, które doda nowe funkcje i opcje. Wcześniej udostępnione zostały: Threshold 2 (12 listopada 2015), Anniversary Update (2 sierpnia 2016) oraz Creators Update (11 kwietnia 2017).

Redstone 3, które ma być także ukierunkowane na urządzenia mobilne i prawdopodobnie wraz z nim nadejdzie obsługa Windows 10 na procesorach ARM. Więcej na temat aktualizacji dowiemy się na konferencji Build, która odbędzie się między 10 a 12 maja w Seattle. Wcześniej, 2 maja, odbędzie się także wydarzenie nastawione na sektor edukacji, w trakcie którego być może po raz pierwszy zostanie oficjalnie ujawniony Windows 10 Cloud, specjalna wersja Windows 10 zaprojektowana by uruchamiać wyłącznie aplikacje UWP pobrane z Windows Store. Oprócz tego należy oczekiwać konkurencyjnych dla Chromebooków urządzeń Microsoftu, wyposażonych właśnie w wyżej wymienioną specjalną edycję najnowszego systemu operacyjnego firmy z Redmond.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 otrzyma następną dużą aktualizację we wrześniu

 0