Windows 10 otrzyma nową wersję Copilota w ramach obowiązkowej aktualizacji

Windows 10 otrzyma nową wersję Copilota w ramach obowiązkowej aktualizacji

Systemy Windows 10 21H2 oraz 22H2 otrzymają aktualizację zmieniającą sposób działania Copilota. W nowej wersji ma on bardziej przypominać aplikację, przez co użytkownik będzie mógł na przykład bezproblemowo przenosić ją po pulpicie.

 

Microsoft planuje zmienić sposób korzystania z Copilota w Windowsie 10. Nowa aktualizacja sprawi, że będzie on działał bardziej jak aplikacja i zostanie umieszczony na pasku zadań. Dokładniej mówiąc systemy Windows 10 w wersji 21H2 oraz 22H2 otrzymają obowiązkową aktualizację oznaczoną jako KB5040427. To właśnie ona zmieni działanie Copilota.

Dzięki aktualizacji Copilot w Windows 10 powinien zapewniać lepsze wrażenia z użytkowania. Głównie dlatego, że będzie zachowywał się jak aplikacja.

Copilot

Te działania mogą być spowodowane chęcią Microsoftu do jak największego spopularyzowania ich narzędzi AI. Zapewne dzięki temu część użytkowników będzie bardziej zainteresowana komputerami Copilot+. Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami podawanymi przez Statcounter, Windows 10 wciąż wiedzie prym w kwestii popularności. Dziesiątka nadal ma największy udział, który na początku lipca wyniósł 66,1%. Dla porównania Windows 11, mimo odnotowania wzrostu liczby użytkowników, nadal ma tylko 29,7% udziału. Pomimo zbliżającego się końca wsparcia Windowsa 10 (planowane na 2025 rok) Microsoft widzi zatem sens aktualizacja Copilota najpewniej właśnie ze względu na dużą liczbę użytkowników.

Dzięki aktualizacji Copilot w Windows 10 powinien zapewniać lepsze wrażenia z użytkowania. Głównie dlatego, że będzie zachowywał się jak aplikacja. Nie będzie więc przypięty do krawędzi ekranu. Użytkownik może zatem zmieniać rozmiar okna i przenosić aplikację Copilot na całej przestrzeni roboczej.

Aktualizacja wprowadzająca zmiany w Copilot na Windows 10 ma być wypuszczana stopniowo. Część osób dostaniem ją zatem szybciej, a część później. Microsoft nie podaje jednak terminu zakończenia udostępniania jej kolejnym grupom użytkowników. Trzeba zatem być cierpliwym.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 otrzyma nową wersję Copilota w ramach obowiązkowej aktualizacji

 0