Windows 10 otrzyma tryb maksymalnej wydajności dla profesjonalistów

Windows 10 otrzyma tryb maksymalnej wydajności dla profesjonalistów

Microsoft od początku zapowiadał system Windows 10 jako usługę, która będzie nieustannie rozwijana i dotrzymuje słowa, regularnie usprawniając swój najnowszy OS poprzez rozszerzenia i nowe funkcje.

Tym razem gigant z Redmond przygotował coś dla profesjonalistów, którzy tworzą trójwymiarowe modele lub wykonują inne mocno obciążające system zadania i potrzebują wycisnąć ze swojego komputera wszystkie soki, by uzyskać jak najwyższą wydajność. To właśnie z myślą o tej grupie użytkowników korzystających z systemu Windows 10 Pro dla stacji roboczych koncern udostępnił już w ramach aktualizacji Windows 10 w programie Preview (Fast Ring) nowy tryb o nazwie Ultimate Performance. Jak sama nazwa wskazuje, ten skierowany jest do osób, dla których zwykły tryb Wysokiej wydajności nie jest wystarczający i zarządzanie energią nie ma dla nich znaczenia, a liczy się przede wszystkim wyeliminowanie mikroopóźnień oraz możliwie duże przyspieszenie systemu. Opcję tę można będzie samodzielnie włączyć, ale po jej oficjalnym debiucie producenci sprzętu otrzymają możliwość sprzedawania produktów z domyślnie włączonym Ultimate Performance.

Ultimate Performance to tryb skierowany do zawodowców, którzy chcą wycisnąć wszystkie soki ze swoich stacji roboczych

Tryb Ultimate Performance nie jest obecnie dostępny dla laptopów i tabletów, ale Microsoft sugeruje, że w przyszłości może się to zmienić i także urządzenia mobilne otrzymają do niego dostęp. To oczywiście nie wszystkie nowości najnowszej aktualizacji Windows 10 Preview i producent wprowadził wiele poprawek, a zdecydował się także na zmianę, podobnie jak ostatnio Samsung, ikonek emoji na bardziej uniwersalne oraz dodał wiele nowych języków ich wyszukiwania. Poza tym, twórcy dali nam więcej kontroli nad systemem dostępu do plików dla aplikacji Universal Windows Platform. Co do zasady jednak, najnowsza aktualizacja skierowana jest głównie do profesjonalistów, którzy w końcu mogą się przekonać, ile da się wycisnąć z ich stacji roboczych, kiedy zdejmie się z nich wszelkie ograniczenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 otrzyma tryb maksymalnej wydajności dla profesjonalistów

 0