Windows 10 Update 1903 - użytkownicy skarżą się na wysokie obciążenie CPU

Windows 10 Update 1903 - użytkownicy skarżą się na wysokie obciążenie CPU

Aktualizacja Windows 10 1903 (kompilacja KB4497935 oznaczona numerem 18362.329) została jakiś czas temu udostępniona w ramach stabilnego wydania, nie jako obowiązkowy update, ale jako opcjonalny. Ta od początku przysparza użytkownikom problemów, dlatego jej premiera była przekładana i odwoływana, ale wygląda na to, że to nie koniec kłopotów z tym wydaniem, ponieważ część użytkowników, która zdecydowała się na jego instalację, donosi o nagłych, niespodziewanych i nieuzsadanionych skokach obciążenia procesora. Wygląda więc na to, że ten zbiorczy update Windows 10 naprawił kilka problemów, z którymi borykali się użytkownicy tego OS, tylko po to, by wprowadzić nowe, potencjalnie nawet poważniejsze.

Część użytkowników, która zdecydowała się na instalację opcjonalnej aktualizacji, donosi o nagłych, niespodziewanych i nieuzsadanionych skokach obciążenia procesora.

Windows 10 Update 1903 - użytkownicy skarżą się na duże obciążenie CPU

Użytkownicy donoszą, że po tym, jak zainstalowali aktualizację, obciążenie ich CPU drastycznie się zwiększyło, nawet kiedy system znajduje się w stanie uśpienia. Wygląda na to, że przyczyną tej przypadłości jest Cortana, a konkretniej proces SearchUI.exe, który znaleźć można w menadżerze zadań. Co więcej, zainteresowane osoby twierdzą, że funkcjonalność wyszukiwania na pasku zadań przestała im funkcjonować ze względu na wysokie zużycie procesora. Część użytkowników programu Windows Insiders stara się walczyć z problemem, podając jego szczegóły na Windows Feedback Hub, ale jak na razie nie zyskał on odpowiedniej atencji ze strony innych Insiderów.

Niestety Microsoft jak na razie nie poinformował, że zdaje sobie sprawę z tego problemu, co oznacza, że nie ma co liczyć na szybką łatkę, która go rozwiąże. Co więcej, w sieci znaleźć można już pewne tymczasowe rozwiązania, które pomagają wyeliminować tę dziwną przypadłość, ale by z nich skorzystać, trzeba być zaznajomionym z edycją kluczy rejestru Windowsa, co oznacza, że mniej biegli użytkownicy zapewne nie skorzystają z tego obejścia (zainteresowanych odsyłamy pod TEN adres). Najlepiej będzie jednak unikać instalacji tej aktualizacji, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Jeśli korzystacie z Windows 10 w wersji Pro możecie po prostu odinstalować stosowny update, w innym wypadku trzeba czekać na reakcję ze strony producenta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 Update 1903 - użytkownicy skarżą się na wysokie obciążenie CPU

 0