Windows 10 w końcu z synchronizacją powiadomień z Androida

Windows 10 w końcu z synchronizacją powiadomień z Androida

Aplikacja Twój Telefon wypuszczona przez Microsoft dla systemu operacyjnego Windows 10 pozwala na połączenie smartfona działającego pod kontrolą Androida z naszym PC z OS od giganta z Redmond. To umożliwia m.in. oglądanie zdjęć z naszego telefonu na komputerze, proste przerzucanie plików (poprzez przeciągniecie i upuszczenie) pomiędzy urządzeniami, odbieranie i wysyłanie wiadomość tekstowych. Niedawno, bo w ubiegłym miesiącu, producent wprowadził dla wybranych urządzeń funkcję Phone Screen, czyli nic innego jak screen mirroring, dzięki której mogliśmy efektywnie obsłużyć androidowe aplikacje na naszym PC. Opcja ta dostępna była jednak tylko na smartfonach z serii Samsung Galaxy S8 i S9, ale teraz Microsoft rozszerzył ją o modele Galaxy S10, Galaxy Note 8 i Note 9, OnePlus 6 Oraz OnePlus 6T. To jednak nie wszystko, ponieważ dodał także długo wyczekiwaną opcję, której zabrakło na starcie Twój Telefon.

Windows 10, za sprawą aplikacji Twój Telefon, w końcu doczekał się opcji wyświetlania powiadomień z naszego telefonu na komputerze.

Windows 10 w końcu z synchronizacją powiadomień z Androida

Chodzi tu o możliwość wyświetlania powiadomień z naszego telefonu na komputerze. Co zrozumiałe, jako że te pochodzą bezpośrednio z naszego telefonu (oba urządzenia muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi), to nie pokażą się na PC, jeśli smartfon jest wyłączony. Mimo wszystko jest to przydatna opcja, dzięki której pracując przy komputerze nie będziemy musieli się od niego odrywać, by sięgać po telefon w celu sprawdzenia powiadomień (nie unikniemy tego, jeśli zmuszeni będziemy odpowiedzieć na taki alert). Te swoją drogą możemy spersonalizować i tak skonfigurować, by na komputerze pokazywały się jedynie wybrane przez nas powiadomienia (możemy wybrać aplikacje, które będą obsługiwane). Synchronizacja powiadomień powoduje zaś, że przeczytanie ich na jednym urządzeniu powoduje ich zniknięcie na drugim.  

Nie mamy pewności, czy powiadomienia pojawią się w Centrum Powiadomień systemu Windows czy tylko w aplikacji Twój Telefon, gdzie przygotowano specjalny panel dedykowany tej funkcji. Ten przypomina to, co otrzymujemy na Androidzie, co oznacza belkę z ikoną aplikacji, nazwą, czasem otrzymania powiadomienia i krótkim opisem (czy podglądem wiadomości). Co warto podkreślić, jak na razie opcja ta dostępna jest jedynie dla uczestników programu Insider Preview, którzy testują nowe funkcje Windowsa 10. Nie wiemy jeszcze, kiedy Microsoft zdecyduje się na jej udostępnienie poza beta testami, ale mamy nadzieję, że nie potrwa to już zbyt długo, bo opcja synchronizacji powiadomień obiecywana była już w ubiegłym roku i zapewne wiele osób ucieszy się z tej funkcjonalności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 w końcu z synchronizacją powiadomień z Androida

 0