Windows 10 z błędem pamiętającym czasy Windowsa XP

Windows 10 z błędem pamiętającym czasy Windowsa XP

W Windows 10 odkryto błąd, który swoich początków sięga jeszcze czasów kultowego systemu Windows XP i co ciekawe dotyczy on także najnowszej aktualizacji do dziesiątki November 2019 Update. Według serwisu Softpedia stojącego za odkryciem problemu obejmuje on menu kontekstowe wybranych aplikacji dostępnych pod paskiem zadań zaś w jego uruchomienie w niższej części ekranu powoduje, iż pasek przykrywa widoczne niżej opcje. Niestety robi to w taki sposób, że nie można kliknąć ich kursorem, by np. zamknąć danego programu. Co ciekawe nie jest to regularny przypadek i występuje raz na jakiś czas, ale w praktyce, jeśli już na niego natrafimy to potrafi być wyjątkowo irytujący. Błąd ma być związany nie z konkretnymi aplikacjami, ale ze sposobem wyświetlania menu kontekstowego.

W Windows 10 odkryto błąd, który obecny był jeszcze w Windows XP.

Windows 10 z błędem pamiętającym czasy Windowsa XP

Pierwszy raz szerzej o sprawie szerzej napisano w połowie ubiegłego roku, gdy potwierdzono istnienie błędu w Windows 10 April 2018 Update i raczej nic nie wskazuje na to, żeby Microsoft w kolejnych aktualizacjach wprowadził stosowną poprawkę. Gigant z Redmond nie może także zasłaniać się niewiedzą, ponieważ sytuacja była zgłaszana na oficjalnym forum dotyczącym systemu operacyjnego gdzie jego istnienie zostało potwierdzone przez przedstawiciela amerykańskiego producenta. Aktualnie nie wymyślono skutecznej metody na poradzenie sobie z błędem oprócz ponownego kliknięcia w wybrany program.

Sytuacja jest o tyle nietypowa, ponieważ tak jak wspominaliśmy błąd pamięta jeszcze czasy Windowsa XP i zapewne przewinął się również przez kolejne edycje popularnych okienek z Windows 7 włącznie, jednak w obu przypadkach nie powinniśmy oczekiwać poprawek z racji zaniechania wsparcia dla starszych systemów (wspieranie siódemki zakończy się w przyszłym miesiącu). Należy oczekiwać, że po nagłośnieniu sprawy Microsoft zdecyduje się wreszcie usunąć irytujący problem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 z błędem pamiętającym czasy Windowsa XP

 0