Windows 10 z obsługą klawiatury SwiftKey

Windows 10 z obsługą klawiatury SwiftKey

Microsoft nie próżnuje tylko stale rozwija swój system dodając rozmaite funkcje, które przydadzą się w codziennych czynnościach. Jedną z nich jest klawiatura SwiftKey.

Osoby korzystające z testowych buildów systemu Windows 10 otrzymały najnowszą kompilację, w której nie zabrakło kilku interesujących nowinek. Główną jest znana ze smartfonów klawiatura SwiftKey. Powinna ona przynieść ułatwienie nie tyle na komputerach, a wielu pozostałych urządzeniach korzystających z okienek Microsoftu. Notabene wprowadzenie tegoż rozwiązania nie stanowi szczególnego zaskoczenia bowiem dwa lata temu gigant z Redmond zakupił SwiftKey za 250 milionów dolarów. Niewątpliwym plusem tejże klawiatury jest fakt dopasowania się pod styl pisania konkretnego użytkownika, dzięki czemu w przyszłości zaproponuje dokładniejsze autokorekty, czy przewidzi słowa, a także nasz nastrój w trakcie powstawania danego tekstu. Niestety klawiatura nie obsługuje języka polskiego lecz kto wie może w przyszłości zostanie on dodany.

Najnowsza testowa kompilacja Windows 10 otrzymała klawiaturę SwiftKey

Windows 10 z obsługą klawiatury SwiftKey

Jeżeli byliście w gronie osób narzekających na funkcję skalowania tekstu, to możecie czuć się częściowo zadowoleni, ponieważ programiści zaimplementowali specjalny suwak pozwalający zwiększyć rozmiar czcionki bez ruszania pozostałych elementów interfejsu. Kilku zmian doczekał się ponadto niegdyś szczególnie reklamowany tryb gry. Od teraz dzięki wprowadzonym statystykom podejrzymy ilość klatek na sekundę lub procent zużycia procesora, karty graficznej oraz pamięci RAM. Do tego opcja zwiększająca priorytet danej grze w dziesiątce, co przyczyni się do ewentualnego zwiększenia wydajności programu. Oczywiście zapewne nie są to wszystkie ciekawostki, jakie zostaną wymyślone w przyszłości. Cieszy fakt, że Microsoft stale rozwija ów system.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 z obsługą klawiatury SwiftKey

 0