Windows 10 zainstalowany już na ponad miliardzie urządzeń

Windows 10 zainstalowany już na ponad miliardzie urządzeń

Microsoft w końcu osiągnął swój od dawna zamierzony cel i na świecie znajduje się już przeszło miliard aktywnych urządzeń z systemem operacyjnym Windows 10. Co prawda zajęło to gigantowi z Redmond zdecydowanie dłużej niż ten pierwotnie zakładał, ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale. Warto przypomnieć, że ostatnia wersja popularnych „Okienek” zadebiutowała na rynku w lipcu 2015 roku i zaliczyła bardzo udany start, gdyż do marca, po zaledwie kilku miesiącach, firma chwaliła się 110 milionami urządzeń z zainstalowanym Windowsem 10 i wtedy wydawało się, że osiągnięcie niezwykle ambitnego założenia, czyli uzyskania przeszło miliarda instalacji w okresie trzech lat, jest jak najbardziej możliwe. Koncern szybko jednak musiał zweryfikować swoje plany.

Na świecie znajduje się już przeszło miliard aktywnych urządzeń z systemem operacyjnym Windows 10.

Rok po premierze Windowsa 10, Microsoft przyznał, że nie uda mu się osiągnąć wcześniej zakładanego wyniku na czas. Firma w głównej mierze obwiniała za to swój dogorywający biznes urządzeń mobilnych (wlicza ona bowiem do puli Windows 10 na każdej platformie, od pecetów, przez smartfony, na konsolach Xbox One kończąc). Trzeba jednak pamiętać, że bardzo dobry start i początkowy sukces “Dziesiątki” OS ten zawdzięczał głównie możliwości darmowego upgrade’u zapewnionego użytkownikom poprzednich systemów Microsoftu. Jak też można było się spodziewać, liczba instalacja wyraźnie spowolniła po tym jak producent oficjalnie odszedł od tego programu, choć jeszcze na początku tego roku wciąż można było skorzystać z darmowego upgrade’u, choć trudno było określić, na ile było to legalne.

Koniec końców, choć Microsoft rozminął się ze swoimi wstępnymi prognozami o przeszło 20 miesięcy, ostatecznie osiągnął swój naprawdę imponujący cel. Przy okazji Yusuf Mehdi (wiceprezes zajmujący się nowoczesnym stylem życia oraz grupą odpowiedzialną za wyszukiwanie i urządzenia w Microsofcie) ujawnił, że program Windows Insider posiada już 17,8 mln uczestników. Ten otwarty program zajmujący się testowaniem oprogramowania zadebiutował pod koniec 2014 roku, jako sposób dla deweloperów, testerów i entuzjastów, by pomóc gigantowi z Redmond w testowaniu niewypuszczonego jeszcze software’u.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 zainstalowany już na ponad miliardzie urządzeń

 0