Windows 10X może być reklamowany jako The New Windows

Windows 10X może być reklamowany jako The New Windows

Microsoft rozwija swój najnowszy projekt w postaci Windowsa 10X, który według źródła WalkingCat ma być reklamowany na rynku pod nazwą The New Windows. Chociaż tej wersji dziesiątki nie należy traktować jako pełnoprawnego następcy dostępnego od 2015 roku systemu operacyjnego, ale jego większe rozwinięcie. Możliwe, że hasło odnosi się do przebudowy samego oprogramowania, które będzie większe niż w przypadku standardowych aktualizacji i obejmie m.in. interfejs użytkownika. Jak wskazuje serwis WindowsLatest określenie Nowy Windows może być związane ze specjalnym wydarzeniem planowanym w kwietniu bądź maju, na którym poznamy przyszłość Windowsa w tym najpewniej kluczowe funkcje Windowsa 10X. Wprawdzie data premiery nowej edycji okienek pozostaje nieznana, aczkolwiek przybliżonym terminem pozostaje wiosna 2021 roku.

Windows 10X ma być reklamowany jako The New Windows. Prezentacja systemu ma nastąpić w najbliższych miesiącach.

Windows 10X może być reklamowany jako The New Windows

WalkingCat napisał początkowo, że do dystrybucji trafi on w marcu, lecz szybko zostało to skorygowane przez autora przecieku. Okienka w pierwszej kolejności trafią do odbiorców edukacyjnych, a dopiero w 2022 roku z ich usług skorzysta sektor prywatny. Ciężko w tej chwili ocenić czy Windows 10X finalnie zostanie przemianowany na The New Windows. Kto wie może chodzi o określenie dla nadchodzącej dużej aktualizacji dla Windowsa 10? Kolejne oprogramowanie Microsoftu było początkowo przemyślane wyłącznie dla urządzeń dwuekranowych, ale wiemy, że trafi też na sprzęt z jednym wyświetlaczem i będzie stanowił konkurencję dla ChromeOS. Programiści zrezygnują z klasycznego menu Start na rzecz oderwanego od paska zadań, pływającego elementu natomiast całość oprze się na Microsoft Fluent Design i WinUI. Co ciekawe taką zmianę przejdzie główna edycja dziesiątki za sprawą Sun Valley (21H2).

Sun Valley przyniesie nowości z zakresu wielozadaniowości. Deweloperzy chcą usprawnić pracę z wieloma aplikacjami na komputerach podłączonych do kilku monitorów. Pojawia się też pytanie, czy nowości obejmą także Panel Sterowania, którego gigant z Redmond chce raz na zawsze pozbyć się ze swojego oprogramowania? Niejawne testy Windows 10 21H1 trwają od końca zeszłego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10X może być reklamowany jako The New Windows

 0