Windows 10X nie zadebiutuje wiosną 2021 roku

Windows 10X nie zadebiutuje wiosną 2021 roku

Windows 10X to najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu, która pierwotnie była dedykowana urządzeniom z dwoma wyświetlaczami, ale ostatecznie trafi też na jednoekranowy sprzęt. OS w założeniu miał zadebiutować wiosną 2021 roku, ale nowe rewelacje podają, że do tego nie dojdzie. Premierę przełożono na drugą połowę roku, ponieważ gigant z Redmond chce usunąć wszelkie błędy i możliwie najlepiej dopracować oprogramowanie, by było gotowe do użytku. Dopiero wiosną system operacyjny trafi do RTM. Tutaj należy zaznaczyć, że aby doszło do realizacji wiosennego debiutu, producent musiałby przygotować kluczowe elementy jeszcze w grudniu 2020 roku, lecz tak się nie stało. Kiedy nadejdzie Windows 10X? Należy go oczekiwać dopiero jesienią.

Windows 10X ma zadebiutować w drugiej połowie 2021 roku.

Co ważne system ma obsłużyć aplikacje Win32, chociaż będzie je uruchamiał w kontenerach, większość z nich ma działać poprawnie. Głównymi odbiorcami OS-a nadal są urządzenia o słabszej wydajności, z których korzystają szkoły czy przedsiębiorstwa. W pierwszej kolejności nowa dziesiątka trafi właśnie do tej grupy odbiorców, natomiast później również na rynek konsumencki. Wcześniej właściciele podstawowego Windowsa 10 otrzymają aktualizację Sun Valley implementującej szereg rozwiązań usprawniających działanie czy poprawiających wygląd oprogramowania. Przypomnijmy, że chodzi m.in. o pływające menu Start oderwane od paska zadań (w dawnym miejscu pojawi się widoczna przerwa).

Całość bazuje na Microsoft Fluent Design i WinUI. Jedną z bardziej subtelnych zmian, jakie wprowadzi aktualizacja jest zaokrąglenie rogów przypominających te na statycznych kafelkach. Warto wspomnieć, że Windows 10X może być reklamowany lub trafić do dystrybucji pod nazwą The New Windows. Jednak Możliwe, że hasło odnosi się do przebudowy samego oprogramowania, które będzie większe niż w przypadku standardowych aktualizacji i obejmie m.in. interfejs użytkownika. Jednak według serwisu WindowsLatest określenie Nowy Windows może być związane ze specjalnym wydarzeniem planowanym w kwietniu bądź maju, na którym poznamy przyszłość Windowsa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10X nie zadebiutuje wiosną 2021 roku

 0