Windows 10X otrzyma interesująca funkcję dotyczącą wybudzania urządzenia

Windows 10X otrzyma interesująca funkcję dotyczącą wybudzania urządzenia

Microsoft pracuje nad nową wersją swojego systemu operacyjnego Windows 10X, który otrzyma kilka interesujących funkcji. Jedną z nich będzie Modern Standby, czyli nowoczesny tryb czuwania, który sprawi, że sprzęt wybudzi się z uśpienia niemal natychmiast po otwarciu pokrywy laptopa lub naciśnięcia przycisku zasilania. Jest to połączone z opcją Always-On pozwalającą na ciągłe działanie w tle wybranych aplikacji np. klienta poczty, co pozwoli uniknąć lawiny powiadomień w momencie wybudzenia komputera. Tutaj należy zaznaczyć, że większość programów z Microsoft Store jest zgodnych z tym narzędziem. Niewątpliwie obie funkcje są przydatne dla właścicieli notebooków, gdyż większość dostępnych na rynku modeli potrzebuje nieco czasu, aby skutecznie wybudzić się z trybu uśpienia. To jednak nie jedyne niespodzianki szykowane przez producenta z Redmond.

Modern Standby, czyli nowoczesny tryb czuwania, który sprawi, że sprzęt wybudzi się z uśpienia niemal natychmiast po otwarciu pokrywy laptopa.

Windows 10X otrzyma interesująca funkcję dotyczącą wybudzania urządzenia

Windows 10X ma zawierać kilka innych funkcji i ulepszeń, w tym nowy Eksplorator plików. Ponadto dziesiątka doczeka się zmian w oprawie graficznej, przykładowo skrót do Menu Star będzie można umieścić na środku dolnego paska, zaś z samego menu znikną obecne dotychczas kafelki. Odświeżenia doczekają się także ikonki, które mają być zgodne ze stylem Fluent Design. Generalnie programiści chcą postawić na większą przejrzystość oraz prostotę bez zbędnych bajerów wizualnych. Na liście znajdziemy też m.in. uproszczony ekran konfiguracji Więcej szczegółów dotyczących dalszych nowości poznamy w nadchodzących miesiącach. Kiedy Windows 10X trafi na pierwsze urządzenia? Aktualnie znajduje on się w wersji RTM i pierwsze testy powinny odbyć się wiosną 2021 roku.

Windows 10X miał zostać wydany na sprzęt z dwoma ekranami, jednak w pierwszej kolejności firma skupi się na urządzeniach jednoekranowych. Więcej urządzeń kompatybilnych z nowszym systemem pojawi się w 2022 roku. Powodem tej decyzji ma być ich rzekome fatalne wręcz funkcjonowanie. Firma przyznała, że poprosiła swoich programistów by ci opracowali stosowne rozwiązania oparte na chmurze, dzięki czemu użytkownicy mają pracować oraz działać na okienkach w zupełnie nowy sposób. ie brak opinii, że tam, gdzie zawiódł główny Windows 10 sukces może odnieść Windows 10X za sprawą przystępniejszego oraz spójnemu interfejsowi czy poprawkom implementującym się znacznie szybciej i sprawniej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10X otrzyma interesująca funkcję dotyczącą wybudzania urządzenia

 0