Windows 11 23H2 - nowa duża aktualizacja już w przyszłym tygodniu. Co przynosi?

Windows 11 23H2 - nowa duża aktualizacja już w przyszłym tygodniu. Co przynosi?

Po miesiącach aktualizacji programu Windows Insider, które zapowiadały nadchodzące funkcje systemu Windows 11, Microsoft ujawnił oficjalne szczegóły wydania kolejnego dużego update'u (23H2) swojego systemu operacyjnego. Użytkownicy zauważą znaczące zmiany w przeglądaniu plików, edytowaniu obrazów i nie tylko, a szczególny nacisk położono, jakże by inaczej, na ulepszenia oparte na sztucznej inteligencji.

Windows 11 23H2 już 26 września

Aktualizacja systemu Windows 11 23H2 zostanie udostępniona użytkownikom 26 września. Ta nowa wersja wprowadza generatywne poprawki AI w całym systemie, usprawniające różne aspekty funkcjonalności i interfejsu użytkownika. Jedną z kluczowych nowości Microsoftu jest Windows Copilot, będący ewolucją asystenta Bing Chat AI. Nie ogranicza się to już do paska wyszukiwania przeglądarki Edge. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Copilot poprzez pasek zadań lub za pomocą skrótu Win+C. Copilot oferuje pomoc, udzielając odpowiedzi i pomagając w skomplikowanych zadaniach w różnych aplikacjach, wykorzystując kontekst z Internetu i dane każdego użytkownika. Aktualizacje obejmujące tę funkcję w usługach Bing, Edge i Microsoft 365 zostaną udostępnione później tej jesieni.

Aktualizacja systemu Windows 11 23H2 zostanie udostępniona użytkownikom 26 września.

Co nowego dla Bing i Edge?

Aktualizacje Bing i Edge zwiększają możliwości microsoftowego chatbota AI, umożliwiając mu udzielanie bardziej świadomych odpowiedzi w oparciu o historię rozmów i angażowanie się w szczegółowe dyskusje w celu zapewnienia eksperckich porad zakupowych. Bing Image Creator wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję za pośrednictwem niedawno zaprezentowanego DALL-E 3 od OpenAI.

Microsoft 365 także otrzyma wsparcie

W przypadku Microsoft 365 Copilot zestaw narzędzi AI jest zintegrowany z aplikacjami zwiększającymi produktywność. Dzięki temu asystent może udzielać odpowiedzi wzbogaconych treścią z e-maili, czatów, dokumentów, spotkań i Internetu. Na przykład może podsumowywać wątki e-maili w programie Outlook, zmieniać akapity w programie Word, automatycznie analizować dane w programie Excel i wiele więcej. Użytkownicy korporacyjni będą mogli uzyskać dostęp do tej funkcji od 1 listopada.

Windows 11 23H2

To nie wszystko

Nowe funkcje AI usprawnią także edycję obrazów dla użytkowników Home i Pro, gdy otrzymają aktualizację 23H2 w przyszłym tygodniu. Aplikacja Zdjęcia może teraz dodawać efekty lub wyróżniać obiekty, a narzędzie do wycinania może wyodrębniać tekst z obrazów. Paint wprowadza generowanie obrazów w oparciu o sztuczną inteligencję, automatyczne usuwanie tła, warstwy i prawdziwą przezroczystość.

Co więcej, 23H2 wprowadza znaczące ulepszenia Eksploratora plików. Paski adresu i wyszukiwania działają bardziej jak przeglądarka internetowa, ułatwiając użytkownikom dostęp do swoich danych. Nowa strona główna wyróżnia ulubione, najnowsze i polecane pliki, natomiast w panelu szczegółów można wyświetlić powiązane pliki i inne informacje ułatwiające współpracę online.

Windows 11 23H2

Oprócz tych ulepszeń Clipchamp, Notatnik i Narrator także otrzymają nowe funkcje. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 23H2 - nowa duża aktualizacja już w przyszłym tygodniu. Co przynosi?

 0