Windows 11 24H2 z problemami. Microsoft wycofuje testową wersję systemu

Windows 11 24H2 z problemami. Microsoft wycofuje testową wersję systemu

To, że Microsoft psuje Windowsa niektórymi aktualizacjami nie stanowi już zaskoczenia. Błędy oczywiście zdarzają się również w niejawnych buildach, ale czasami są one tak poważne, iż trzeba usunąć wydanie z kanału testowego.

Windows 11 24H2 od jakiegoś czasu jest dostępny w kanale Release Preview, aczkolwiek nowe wydanie systemu nie było wolne od wad, z kolei kompilacja Windows 11 24H2 26100.712 jedynie pogorszyła sprawę i to do tego stopnia, że Microsoft usunął ją z kanału testowego. Jak przyznał sam producent to rozwiązanie tymczasowe do momentu rozwiązania problemów, a te są odczuwalne przez testerów.

Microsoft wycofał Windows 11 24H2 (Build 26100.712) z powodu różnych problemów m.in. ze spadkiem wydajności systemu.

Windows 11 24H2 z problemami. Microsoft wycofuje testową wersję systemu

Wielu użytkowników skarżyło się na notoryczne kłopoty z wydajnością Windowsa 11, chociaż nie były one jedyne. Na części komputerów wyskakiwał błąd PcaSvc.dll (Program Compatibility Assistant Service), a na jeszcze innych wyłączały się gry ze Steam czy zawieszał pakiet biurowy Office.

Z tego względu Microsoft powiedział "pass" i wycofał wadliwy build. „Tymczasowo wstrzymujemy wdrażanie systemu Windows 11 w wersji 24H2 na kanale Release Preview Channel. Wznowimy wdrażanie kompilacji w nadchodzących tygodniach” – napisała firma na swojej stronie, bez podawania szczegółów.

Windows 11 24H2 zapowiada się ciekawie, bowiem przyniesie sporo nowych rzeczy. Oprócz ulepszonego trybu HDR, oszczędzania energii, doda także widok menu szybkich ustawień na pasku zadań czy nowe funkcje Windows Copilot AI.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 24H2 z problemami. Microsoft wycofuje testową wersję systemu

 0