Windows 11 będzie wymagał od nas posiadania urządzenia z kamerą

Windows 11 będzie wymagał od nas posiadania urządzenia z kamerą

Microsoft kilka dni temu przedstawił najważniejsze nowości związane z systemem Windows 11. Najnowszy system operacyjny giganta z Redmond będzie tylko pewną ewolucją, a nie rewolucją, chociaż nie zabraknie mniej lub bardziej interesujących zmian czy poprawy wydajności. Liczymy też, że producent zapewni mniej awaryjne aktualizacje niż w przypadku "dziesiątki". Firma zdradziła już wymagania sprzętowe oprogramowania i w opublikowanej dokumentacji znaleziono ciekawą wzmiankę. Otóż Microsoft będzie wymagał, by wszystkie urządzenia z zainstalowanym Windowsem 11 posiadały na pokładzie przednią kamerkę. Wymóg ten wejdzie w życie w 2023 roku. Na szczęście wedle dostępnej wiedzy przytaczanej przez serwis XDA Developers tyczy się to sprzętu przenośnego, czyli laptopów oraz tabletów, nie komputerów stacjonarnych.

Windows 11 będzie wymagał, by sprzęt posiadał przednią kamerę rejestrującą obraz w jakości HD.

Windows 11 będzie wymagał od nas posiadania urządzenia z kamerą

Oczywiście zdecydowana większość urządzeń przenośnych posiada kamerę, więc jej zapewnienie nie stanowi problemu. Mimo wszystko nie brak notebooków, które nawet dziś nie zawierają kamery i na tej liście są np. ASUS ROG Zephyrus G15 oraz TUF Dash F15. Co ciekawe kamera będzie musiała rejestrować obraz w rozdzielczości HD i obsługiwać automatyczną zmianę bieli, balansu oraz ekspozycji. Warto przypomnieć, że takie wymogi stawiał już Windows 10, aczkolwiek nie żąda on od nas kamerki tak jak jego następca. Z drugiej strony jeśli nie spełnimy przytoczonego wymogu, to wtedy nasz system nie zostanie zablokowany.

Windows 11 wzbogaci się o nową odsłonę platformy Microsot Store, która przejdzie nie tylko zmianę designu, ale będzie również atrakcyjniejsza dla programistów. Dostaniemy więcej treści niż teraz, które będą łatwiejsze do wyszukania dzięki wyselekcjonowanym opisom oraz kolekcjom. Wprowadzone zostaną aplikacje od wewnętrznych firm oraz zewnętrznych podmiotów np. Microsoft Teams, Visual Studio, Disney+, Adobe Creative Cloud, Zoom i Canva. Zmienią się też zasady podziału przychodu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 będzie wymagał od nas posiadania urządzenia z kamerą

 0