Windows 11 dostanie przydatną funkcję nagrywania ekranu

Windows 11 dostanie przydatną funkcję nagrywania ekranu

Microsoft przygotował funkcję dla użytkowników, którzy nagrywają to, co dzieje się na ekranie. Narzędzie mogą już sprawdzić niejawni testerzy programu Windows Insider.

Windows 11 otrzymał wbudowaną funkcję nagrywania ekranu, która jest częścią aplikacji Narzędzie Wycinanie. Rozwiązanie mogą testować członkowie programu Windows Insider korzystający z kanału Dev. Wystarczy zaktualizować program Narzędzie Wycinanie do wersji 11.2211.35.0 z poziomu Microsoft Store. Całość umożliwia nagrywanie całego ekranu, a także jedynie wybranego, nawet małego fragmentu. Po zakończeniu nagrywania software wyświetli podgląd materiału, byśmy zdecydowali co z nim zrobić przed ewentualnym zapisaniem.

Funkcja nagrywania ekranu została wbudowana w Narzędzie Wycinanie.

Win11

Podobno występują problemy z działaniem narzędzia, które może zacząć nagrywać z opóźnieniem, ale pamiętajmy, iż to wczesne wydanie więc posiada różne niedoróbki. Jak przyznał Microsoft Narzędzie i wycinanie to popularna funkcja wśród użytkowników Windowsa dlatego producent jest zadowolony, że wreszcie mógł udostępnić opcję nagrywania ekranu. Cóż dobrze, iż w końcu do tego doszło, bo posiadacze Windowsa 11 posiłkują się np. Xbox Game Bar, który nie działa w każdym programie.

Oczywiście Microsoft chce najpierw uzyskać informacje zwrotne od niejawnych testerów systemu Windows na temat tej funkcji. Oznacza to, że na jej wdrożenie do finalnej wersji Windowsa 11 poczekamy wiele czasu, kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Jak widzimy Microsoft rozwija okienka o różne opcje i miejmy nadzieję, iż tych przydatnych dostaniemy jak najwięcej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 dostanie przydatną funkcję nagrywania ekranu

 0