Windows 11. Microsoft doda do menu Start dodatkowe okno

Windows 11. Microsoft doda do menu Start dodatkowe okno

Łączę z telefonem nie jest jakoś szczególnie popularną funkcją Windowsa, ale Microsoft chce przekonać użytkowników do korzystania z niej. Dlatego modyfikuje menu Start integrując go z tym programem.

Microsoft dodaje do menu Start Windowsa 11 jeszcze jedno okno i będzie to aplikacja Łączę z telefonem. W menu będą widoczne najważniejsze skróty do funkcji oprogramowania takie jak połączenia telefoniczne, wiadomości SMS, status smartfona, a także zdjęcia. Będzie ponadto możliwość sprawdzenia poziomu baterii telefonu i otwarcia opcji związanych z łącznością bezprzewodową.

Menu Start otrzymał nowe okno, które wyświetla funkcje aplikacji Łączę z telefonem.

Windows 11. Microsoft doda do menu Start dodatkowe okno
 

Całość jak pokazuje zrzut ekranu będzie dostępna ze specjalnego okna umieszczonego z prawej strony menu Start. Microsoft zachwala także „ciągłość” nowej integracji, podkreślając, że da radę wznowić czynności na telefonie od miejsca, w którym je przerwano, bezpośrednio z menu Start. Odbierzemy też powiadomienia ze smartfona.

Z drugiej strony, żeby przeglądać zdjęcia nadal trzeba będzie skorzystać z apki w telefonie. Nowe menu Start jest dostępne tylko dla urządzeń z Androidem, aczkolwiek wersja na iOS jest w przygotowaniu. Zmianę udostępniono na razie w Łącze z telefonem w wersji 1.24052.124.0 oraz Windows 11 Insider Preview Build 22635.3790.

Data udostępnienia nowego okna w menu Start dla wersji finalnej Windowsa 11 nie jest jeszcze znana. Microsoft skupił się ostatnio na udoskonaleniu funkcji telefonicznych. W tym tygodniu firma wprowadziła do aplikacji funkcję „Skanuj tekst”.

Zasadniczo jest to narzędzie do optycznego rozpoznawania znaków (OCR), które pozwala użytkownikom wyodrębniać tekst z obrazów w galerii telefonu z systemem Android bezpośrednio na komputerze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11. Microsoft doda do menu Start dodatkowe okno

 0