W wydaniu testowym Windowsa 11 z listopada 2022 roku Microsoft wprowadził zmianę, która miała wzbogacić menu Start o polecane strony internetowe, co uznano za jeden z najgorszych pomysłów związanych z systemem operacyjnym. Na szczęście firma postanowiła się z niego wycofać.
Wersja testowa Windowsa 11 dostała rekomendowane strony internetowe widoczne w menu Start. Osoby niezadowolone z tego rozwiązania powodującego również wyświetlanie reklam internetowych z pewnością ucieszą się, że Microsoft usunął rozwiązanie w niejawnej kompilacji systemu operacyjnego o numerze 25272. "Usuwamy sugestię dotyczącą wyszukiwania skopiowanego tekstu w przeglądarce Microsoft Edge i wyświetlania polecanych popularnych witryn internetowych w sekcji Polecane w menu Start — obie funkcje wprowadzono wraz z kompilacją 25247. Dziękujemy wszystkim testerom, którzy przekazali nam opinie na temat tych dwóch rozwiązań. Przypominamy, że funkcje i doświadczenia, które wypróbowujemy w kanale deweloperskim, mogą zostać usunięte i nigdy nie zostaną udostępnione poza kanałem deweloperskim, ponieważ inkubujemy nowe pomysły oraz otrzymujemy opinie od niejawnych testerów" – napisał Microsoft.
Microsoft w najnowszej wersji testowej Windowsa 11 usunął polecane strony internetowe z menu Start, które wprowadzono w listopadzie dla członków programu Windows Insider.
Interesujące jest to, że Microsoft usuwa możliwość wyszukiwania podświetlonego tekstu w Edge, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Windows 11 pozwala zmodyfikować go, aby działał z innymi przeglądarkami. Firma może przywrócić tę funkcję w przyszłych aktualizacjach lub usunąć ją na stałe z powodu negatywnych opinii, niskiego procenta wykorzystania wśród Insiderów lub innych czynników. Wychodzi więc na to, iż gigant z Redmond posłuchał się opinii niejawnych testerów, którzy zapewne krytykowali udostępnione "udogodnienie" związane ze stronami internetowymi w menu Start.
To nie wszystko, co Microsoft wyrzucił z builda Windows 11 25272 a na liście pozostaje szybka pomoc (Quick Assist) skasowana z narzędzi systemu Windows (Windows Tools). Naprawiono też rozmaite błędy np. ten powodujący wyświetlanie czarnego ekranu śmierci na komputerach z procesorem ARM64, naprawiono problem polegający na tym, iż pole wyszukiwana na pasku zadań nie wyświetlało się poprawnie i generowało artefakty.
Według danych StatCounter Windows 10 jest ciągle najpopularniejszym przedstawicielem serii Windows i ma 68,01% udziałów w rynku, z kolei Windows 11 kontroluje tylko 16,93% rynku. Podium zamyka Windows 7, który mimo braku wsparcia producenta posiada 11,18% udziałów w rynku. Widzimy sporą różnicę między dziesiątką a jedenastką, czyżby implementacja na komputerach przebiegała nie pomyśli Microsoftu?
Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11. Microsoft rezygnuje z kontrowersyjnego pomysłu wprowadzonego w menu Start