Windows 11 może przywrócić funkcję znaną z Windowsa 8. Pamiętacie ją?

Windows 11 może przywrócić funkcję znaną z Windowsa 8. Pamiętacie ją?

Microsoft po cichu zaczął testować zmianę w menu Start, która wprowadza tzw. pływający panel wypełniony widżetami. Jest to już coś, co w przeszłości było dostępne w innej wersji Windowsa.

Kafelki były modne przeszło 10 lat temu, a rozwiązanie to szczególnie promował Microsoft w Windowsie 8. Koniec końców ósma edycja okienek sukcesu nie odniosła tylko spektakularną porażkę, a kafelki odeszły w niepamięć wraz z nadejściem Windowsa 10. Jak się jednak okazuje Microsoft może powrócić do podobnego rozwiązania w przypadku Windowsa 11. Firma z Redmond na razie dyskretnie i bez większego szumu testuje stosowne rozwiązanie.

Windows 11 ma otrzymać tzw. pływający panel z widżetami, który byłby dostępny z poziomu menu Start. Przypomina on Live Tiles z Windowsa 8.

Mowa o tzw. pływającym panelu, który zawiera widżety. Jest to panel z widżetami towarzyszącymi, który odkrył jeden z użytkowników mających dostęp do niejawnej wersji Windowsa 11. Całość stanowi integralną część systemu operacyjnego i jest dostępna z poziomu menu Start.

To od programistów zależałoby, jakie widżety przygotują i jakie informacje będą dostarczać użytkownikom. Co istotne funkcję idzie wyłączyć w ustawieniach Windowsa 11, więc nie jest ona obowiązkowa.

Microsoft jak na razie nie zapowiedział tej opcji, co oznacza, że może się z niej ostatecznie wycofać. Nie wiadomo też kiedy zadebiutuje, choć wskazuje się na aktualizację 24H2. Jesteście gotowi na powrót Live Tiles z Windowsa 8?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 może przywrócić funkcję znaną z Windowsa 8. Pamiętacie ją?

 0