Windows 11 - nowa aktualizacja wprowadza jeszcze więcej reklam

Windows 11 - nowa aktualizacja wprowadza jeszcze więcej reklam

Nie podoba Wam się stopniowe pojawianie się reklam w systemie Windows 11? Cóż, w takim razie nie mamy dobrych wieści, bo zbiorcza aktualizacja z maja wprowadza ich jeszcze więcej. Choć są też i dobre wiadomości. 

Windows 11 właśnie otrzymał najnowszą aktualizację zbiorczą i jest tu kilka dobrych i złych wiadomości. Zacznijmy od tych drugich, bo jak się okazuje, reklamy oficjalnie debiutują w menu Start.

Nie podoba Wam się stopniowe pojawianie się reklam w systemie Windows 11? Cóż, w takim razie nie mamy dobrych wieści.

Jeśli śledzicie historię reklam pojawiających się w systemie Windows 11, być może zauważyliście, że wraz z przedpremierową (opcjonalną) aktualizacją z zeszłego miesiąca w menu Start pojawiła się nowa forma promocji - sugerowane aplikacje ze sklepu Microsoft Store od niektórych programistów. WindowsLatest zauważa, że ta forma reklam ​​jest już dostępna dla wszystkich użytkowników systemu Windows 11, wraz z najnowszą aktualizacją wydaną w tym tygodniu (KB5037771).

win 11

Źródło: WindowsLatest

Ogłoszenia wyświetlane są w panelu „Polecane” w menu Start i przynajmniej są wyraźnie oznaczone jako promocyjne. Jeśli podobnie jak nas – i prawdopodobnie większość użytkowników systemu Windows 11 – nie interesują Was tego typu bezpośrednie rekomendacje, dobrą wiadomością jest to, że sugestie można wyłączyć.

W tym celu wystarczy otworzyć aplikację Ustawienia i przejść do opcji Personalizacja > Start, gdzie znajdziecie przełącznik umożliwiający wyłączenie opcji „Pokazuj rekomendacje dotyczące wskazówek, promocji aplikacji i nie tylko”.

Jak wspomniano na początku, KB5037771 zawiera też kilka przydatnych poprawek, w tym ważną łatkę na błąd, który psuje VPN. Na szczęście poprawka pojawiła się szybko.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 - nowa aktualizacja wprowadza jeszcze więcej reklam

 0