Windows 11 obecny na 400 milionach aktywnych urządzeń

Windows 11 obecny na 400 milionach aktywnych urządzeń

Od premiery w październiku 2021 r. najnowszy system operacyjny Microsoftu zyskał większą popularność, niż mogłoby się wydawać. Źródła zaznajomione ze sprawą poinformowały Windows Central, że Windows 11 jest obecnie używany na ponad 400 milionach aktywnych urządzeń miesięcznie. Wewnętrzne dane, do których portal miał dostęp, ujawniają, że kamień milowy został niedawno osiągnięty i Microsoft spodziewa się 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na początku 2024 roku.

400 milionów aktywnych urządzeń

Niektórzy mogą być zaskoczeni dotychczasowym współczynnikiem instalacji, ale nie jest on wcale taki duży, jeśli porównany z poprzednikiem. Osiągnięcie 400 milionów aktywnych instalacji systemu Windows 10 zajęło około 14 miesięcy i OS potrzebował niecałe pięć lat, aby osiągnąć miliard aktywnych instalacji.

Windows 11 jest obecnie używany na ponad 400 milionach aktywnych urządzeń miesięcznie.

Copilot dla Windows 11 jednak nie dla Europy. Ale jest sposób na aktywację tej funkcji

Windows 10 nadal króluje

StatCounter ujawniło, że ​​system Windows 10 nadal ma zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o udziały systemu Windows na komputerach stacjonarnych, kontrolując 71,62 procent tego rynku. Tymczasem system Windows 11 stanowi 23,64 procent wszystkich instalacji systemu Windows na desktopach. Historyczny lider, Windows 7, spadł do zaledwie 3,33 procent udziału w rynku, a Windows XP ledwo został odnotowany z wynikiem 0,34 procent.

System Windows 11 od samego początku miał pod górkę. Kiedy debiutował Windows 10, towarzyszyła mu promocja bezpłatnej aktualizacji i masowa kampania marketingowa. Windows 11 nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem i od razu jego zasięg był ograniczony ze względu na wysokie wymagania, w tym choćby zakresie TPM.

Windows 12 w 2024 roku?

Jeśli chodzi o przyszłość, dyrektor finansowy Intela na początku tego miesiąca zasugerował, że spodziewa się „odświeżenia systemu Windows” w 2024 r. Windows 12 nie został wymieniony z nazwy, ale zdaje się, że właśnie ten OS miał na myśli.

Co więcej, plotki krążące latem sugerowały, że jesienią 2024 roku może pojawić się kolejna wersja systemu Windows z wieloma nowymi funkcjami, w tym pływającym paskiem zadań. Inny przeciek szczegółowo opisuje funkcję obejmującą wiele „stanów” systemu operacyjnego, które będą znajdować się na różnych partycjach dysku, być może po to, aby aktualizacja systemu operacyjnego była szybsza i przyjaźniejsza dla użytkowników końcowych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 obecny na 400 milionach aktywnych urządzeń

 0