Windows 11 otrzyma funkcję Copilot. Microsoft stawia na sztuczną inteligencję

Windows 11 otrzyma funkcję Copilot. Microsoft stawia na sztuczną inteligencję

Microsoft w ciągu ostatnich sześciu miesięcy regularnie wprowadza asystenta sztucznej inteligencji Copilot AI w wielu swoich produktach i usługach. Jego Microsoft 365 Copilot obejmuje już m.in. takie aplikacje, jak PowerPoint, OneNote czy SharePoint, a już niebawem dołączy również Security.

Oczywiście było tylko kwestią czasu, zanim Copilot zostanie zintegrowany z samym systemem Windows. W styczniu Panos Panay, wiceprezes Microsoftu i dyrektor ds. produktu, wspominał już o integracji sztucznej inteligencji i niektórych możliwościach, jakie niesie ona dla systemu Windows nowej generacji. Na wczorajszej konferencji Build 2023 gigant z Redmond ogłosił Windows Copilot, co oznacza, że ​​asystent AI w końcu wylądował również w OS Microsoftu. Zasadniczo to, co Copilot może zrobić, to rozszerzyć możliwości i funkcje systemu Windows 11, które ten już oferuje.

Przycisk Windows Copilot będzie rzucał się w oczy, bo umieszczony zostanie „na środku paska zadań”.

Windows Copilot

Przycisk Windows Copilot będzie rzucał się w oczy, bo umieszczony zostanie „na środku paska zadań”. Firma wyjaśnia:

Wywoływanie Windows Copilot jest łatwe — przycisk znajduje się z przodu i na środku paska zadań — łatwo go znaleźć i używać. Po otwarciu pasek boczny Windows Copilot pozostaje spójny we wszystkich aplikacjach, programach i oknach, zawsze dostępny jako osobisty asystent. Dzięki temu każdy użytkownik staje się zaawansowanym użytkownikiem (power user), pomagając podejmować działania, dostosowywać ustawienia i bezproblemowo łączyć się z ulubionymi aplikacjami.

Rzeczy, które kochasz w systemie Windows — kopiowanie/wklejanie, Snap Assist, Snipping Tool, personalizacja — są dostępne dla Ciebie, wraz z każdą inną funkcją platformy, a dzięki Windows Copilot stają się jeszcze lepsze. Na przykład możesz nie tylko kopiować i wklejać, ale także poprosić Windows Copilot o ponowne napisanie, podsumowanie lub wyjaśnienie treści.

Podobnie jak w przypadku Bing Chat, możesz zadać Windows Copilot szereg pytań, od prostych do złożonych.

Windows Copilot

Microsoft zestawia Windows Copilot z Bing Chat i mówi, że Copilot ma sprawić, że „każdy użytkownik stanie się zaawansowanym użytkownikiem”, niezależnie od tego, czy jest zwykłym użytkownikiem, czy programistą. Aby było to możliwe, udostępniono wtyczki Bing Chat innych firm, co zostało obiecane wcześniej. Microsoft pisze:

Dzięki wtyczkom Bing i ChatGPT w Windows Copilot ludzie będą mieli nie tylko dostęp do rozszerzonych możliwości i środowisk sztucznej inteligencji, ale także wy, jako programiści, będziecie mieli nowe sposoby docierania i wprowadzania innowacji dla naszych wspólnych klientów.

Windows Copilot

Windows Copilot będzie dostępny jako Preview w kompilacjach Windows 11 Insider od przyszłego miesiąca, tj. od czerwca 2023. Można zarejestrować się pod tym linkiem na stronie Microsoftu, aby otrzymywać aktualizacje o Windows Copilot.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 otrzyma funkcję Copilot. Microsoft stawia na sztuczną inteligencję

 0