Windows 11 wkrótce będzie korzystać z Windows Update, aby przyspieszyć odzyskiwanie systemu

Windows 11 wkrótce będzie korzystać z Windows Update, aby przyspieszyć odzyskiwanie systemu

Naprawa instalacji systemu Windows to zmora praktycznie wszystkich użytkowników PC. Pomijając czynnik, że  nasz komputer jest „popsuty”, proces odzyskiwania jest czasochłonny i może spowodować zablokowanie komputera na wiele godzin. Microsoft ma nadzieję złagodzić stres związany z ponowną instalacją lub odzyskiwaniem systemu dzięki nowemu narzędziu, które wykorzystuje usługę Windows Update do usprawnienia tego procesu.

Windows 11 wkrótce będzie miał nową opcję, która umożliwi użytkownikom odzyskanie lub ponowną instalację systemu operacyjnego za pomocą usługi Windows Update. Narzędzie znajduje się już w sekcji Odzyskiwanie w menu system Windows 11 Insider Preview Build 25905 pod nazwą zastępczą Fix problems using Windows Update („Napraw problemy za pomocą usługi Windows Update”).

Windows 11 wkrótce będzie miał nową opcję, która umożliwi użytkownikom odzyskanie lub ponowną instalację systemu za pomocą Windows Update.

Microsoft po raz pierwszy wspomniał o tej funkcji w lipcowym zestawieniu kompilacji Insider Preview. W poście na blogu wyjaśniono, że użytkownicy mogą skorzystać z tego narzędzia, aby pobrać i zainstalować naprawczą wersję systemu Windows 11. Proces ten całkowicie przywraca system Windows bez nadpisywania ustawień, plików lub aplikacji.

Windows 11

Choć twórcy nie podali potencjalnej daty premiery, fakt, że od lipca znajduje się on w wersji Canary, wskazuje, że jest już prawie gotowa. Może trafić do następnej aktualizacji zbiorczej – Windows 11 Moment 5 – która zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom w lutym przyszłego roku. Wpis Microsoftu sugerował, że zamierza uczynić z tego stałą funkcję i że może zostać uwzględniona w poprzednich lub przyszłych wersjach systemu Windows. Niewykluczone więc, że funkcja pojawi się w systemie Windows 10 przed jego odejściem na emeryturę w 2025 r., ale na razie to tylko spekulacje i musimy poczekać na potwierdzenie ze strony giganta z Redmond. 

W każdym razie Microsoft ma nadzieję zastąpić obecną opcję w swoim narzędziu Media Creation Tool, ponieważ twierdzi, że korzystanie z usługi Windows Update do ponownej instalacji i odzyskiwania jest znacznie szybsze. Firma nie określiła, ile czasu może zaoszczędzić nowy proces, ale jeśli kiedykolwiek musieliście odzyskać instalację systemu Windows, to wiecie, jak czasochłonny może to być proces.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 wkrótce będzie korzystać z Windows Update, aby przyspieszyć odzyskiwanie systemu

 0