Windows 11 wyświetli jeszcze więcej reklam. Microsoft testuje cierpliwość użytkowników

Windows 11 wyświetli jeszcze więcej reklam. Microsoft testuje cierpliwość użytkowników

Microsoft wyświetla reklamy w Microsoft Store i planuje umieścić je w kolejnych miejscach systemu operacyjnego Windows 11. Firma prowadzi już nawet testy.

Windows 11 może wyświetlać więcej reklam umieszczonych również w wyskakujących okienkach. W najnowszych wersjach zapoznawczych (preview) Microsoft testuje różne mniejsze oraz większe zmiany dla jedenastki, w tym treści reklamowe na pasku zadań i w wyskakujących okienkach. Jak wynika z udostępnionego zrzutu ekranu, firma z Redmond eksperymentuje z kontami Microsoft i alertami OneDrive w Menu Start. Reklamy są widoczne w menu wysuwanym po kliknięciu ikony profilu prawym przyciskiem myszy. Po naciśnięciu tego elementu zobaczymy zalecenia dotyczące kont OneDrive i Microsoft, w tym alerty takie jak "Utwórz kopię zapasową swoich plików", "Załóż konto Microsoft" i "Uzupełnij swój profil".

Microsoft testuje reklamy w kolejnych miejscach interfejsu Windowsa 11. Tym razem wybór padł na Menu Start.

Windows 11 reklamy

Microsoft stwierdził, że nowe alerty są "pomocnymi odznakami dla początkujących użytkowników komputerów", choć nie da się ukryć, iż mamy do czynienia po prostu z reklamami. Co bardziej irytujące widnieją one obok ważnych przycisków m.in. opcji wylogowania oraz zmiany ustawień profilu. Producent potwierdził, że testuje szereg zmian np. "plakietkę umieszczoną na koncie użytkownika". Microsoft uważa, że ​​może to być pomocne dla nowych osób, przykładowo aplikacja Windows Tips dostała w zeszłym roku podobne wyskakujące okienka. Z drugiej strony, zaawansowani technicznie użytkownicy nie uznają tego za przydatne. Natomiast OneDrive praktycznie od instalacji po uruchomienie Windowsa zbyt nachalnie przypomina nam o swej obecności.

Microsoft prowadzi dopiero testy, więc istnieje szansa, że pod naporem krytyki wycofa się ze wprowadzenia przytoczonej treści w Windowsie 11. O ile dobrze, iż producent chce pomóc mniej doświadczonym odbiorcom poznać tajniki systemu i programów, to szkoda, że robi to nachalnie i w formie reklamy produktów. Warto wspomnieć, że Windows 11 chce być ekologiczny i zgodnie z komunikatem Windows Update od teraz pomaga zmniejszyć poziom emisji węgla. Jakim cudem narzędzie do aktualizacji systemu może być eko? Chodzi o planowanie instalacji o konkretnych porach dnia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 wyświetli jeszcze więcej reklam. Microsoft testuje cierpliwość użytkowników

 0