Windows 11 wzbogaci się o funkcję, która ułatwi naprawianie błędów systemu

Windows 11 wzbogaci się o funkcję, która ułatwi naprawianie błędów systemu

Windows 11 regularnie wzbogaca się o kolejne funkcje. Tym razem nowa opcja obejmująca odzyskiwanie systemu operacyjnego pozwoli sprawniej wyeliminować problemy trapiące oprogramowanie Microsoftu.

Istnieją różne sposoby przywrócenia systemu Windows do stanu początkowego, chociaż gdy wymaga tego sytuacja użytkownicy stosują też klasyczny format. Media Creation Tool jest narzędziem, które pozwala dokonać przesiadki na nowszy system czy stworzyć jego nośnik. Zawiera również opcję pozwalającą "odświeżyć" komputer z zachowaniem wszelkich plików i to rozwiązanie trafiło do niejawnej wersji Windowsa 11. Na screenie, który udostępnił serwis Windowslatest widzimy, iż opcję „Reinstall Now” zaznaczona jest na szaro, co nie pozwala wykonać akcji, aczkolwiek w wydaniu deweloperskim powinna być dostępna.

Windows 11 ma nową opcję odzyskiwania systemu znaną z narzędzia Media Creation Tool.

Windows 11

Rozwiązanie umieszczono w zakładce System -> Odzyskiwanie -> Napraw problemy bez resetowania komputera. Microsoft opisuje całość jako nowy sposób ponownej instalacji istniejącej wersji systemu Windows 11. Nim przejdziemy do rzeczonej opcji Microsoft w razie awarii zaleca odpalić narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem. Nie wiemy jednak kiedy i czy w ogóle funkcja pojawi się w finalnej wersji Windowsa 11.

Tymczasem pojawiły się spekulacje odnośnie tego, czego można oczekiwać po dużej aktualizacji Windows 11 2023 (23H2). W tej chwili producent z Redmond sprawdza z insiderami różne zmiany, które dostarczy w update np. odświeżony Eksplorator plików czy znacznie poprawiony tryb tableta w tym obsługi dotykowej. Oprócz tego lepsza integracja z programem OneDrive czy eliminacja błędów oraz poprawa wydajności systemu operacyjnego. Windows 11 23H2 powinien zadebiutować w drugiej połowie września bieżącego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 wzbogaci się o funkcję, która ułatwi naprawianie błędów systemu

 0