Windows 11 z błędem, który psuje istotny element systemu operacyjnego

Windows 11 z błędem, który psuje istotny element systemu operacyjnego

Aktualizacje, które psują Windowsa nie stanowią zaskoczenia. Niestety tym razem Microsoft także wydał wadliwy update powodujący awarię paska zadań.

Aktualizacja do Windowsa 11 oznaczona numerem KB5037853 okazała się pechowa przynajmniej dla części użytkowników systemu operacyjnego. Jak podaje serwis WindowsLatest patch psuje pasek zadań, a dokładniej prowadzi do jego zawieszenia się. W efekcie pasek zadań nie reaguje na żadne polecenia, zaś jedna z osób podaje, iż pasek uległ awarii podczas otwierania aplikacji. Wtedy też przestały reagować ikonki umieszczone na pasku zadań.

Aktualizacja KB5037853 do Windowsa 11 powoduje awarię paska zadań.

Windows 11 z błędem, który psuje istotny element systemu operacyjnego
 

Crash tego elementu Windowsa 11 może być chwilowy, a ponadto błąd objawia się również tym, iż sam pasek potrafi zniknąć i nagle się pojawić. Inny bug powoduje, że ikony na pasku zadań znikają, ale pojawiają się ponownie po ponownym uruchomieniu procesu explorer.exe.

Błąd paska zadań systemu Windows 11 wpływa na ikony w zasobniku systemowym (które pojawiają się po prawej stronie paska zadań) i powoduje problemy podczas otwierania Szybkich akcji, które umożliwiają przełączanie ustawień Wi-Fi, Bluetooth i innych.

Na stronie pomocy technicznej Microsoft bez większego rozgłosu potwierdził problem i jest świadomy jego występowania. Firma udostępnia awaryjny update, który ma za zadanie wyeliminować błąd z paskiem zadań. Jeżeli nadal występują problemy z paskiem wtedy trzeba spróbować odinstalować feralną aktualizację.

KB5037853 to opcjonalna aktualizacja z maja 2024 r. Naprawia ona krytyczne problemy i dodaje obsługę takich funkcji, jak przeciąganie i upuszczanie na pasku adresu Eksploratora plików. Integruje także menedżera kont Microsoft z menu Start.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 z błędem, który psuje istotny element systemu operacyjnego

 0