Windows 11 zmienia się na lepsze. Microsoft przygotował nową stronę zarządzania kolorami

Windows 11 zmienia się na lepsze. Microsoft przygotował nową stronę zarządzania kolorami

Najnowsza wersja testowa Windowsa 11 (Build 26052) wprowadza istotne zmiany do zakładki pozwalającej na zarządzanie kolorami. Odświeżona strona oferuje m.in. nowy interfejs graficzny bardziej wpasowujący się w nowoczesny styl samego systemu.

Nowe okno Zarządzenie kolorami w testowej wersji Windows 11

Microsoft wciąż rozwija Windowsa 11, który staje się coraz lepszy. Nowości nie dotyczą jednak wyłącznie funkcjonalnej części systemu. Zmiany wprowadzane są bowiem także w interfejsie graficznym. Przykładem może być tutaj Menedżer zadań, który już jakiś czas temu doczekał się nowej wersji z unowocześnionym wyglądem. Podobne zmiany zaszły również w zakładce Zarządzanie kolorami. Z tym, że dotyczy to obecnie wyłącznie testowej wersji Windowsa 11 (Build 26052), która nie jest dostępna dla wszystkich.

Jak możemy przeczytać, nowa strona zarządzania kolorami pozwala użytkownikom na dodawanie lub usuwanie profili kolorów oraz ustawianie domyślnych profili dla podłączonych ekranów.

Na szczęście nie trzeba mieć zainstalowanej wspomnianej wersji testowej, aby dowiedzieć się więcej na temat samych zmian oraz poznać nowy wygląd. Microsoft poinformował bowiem na stronie Windows Insider Blog o zmianach, jakie wprowadza testowe wydanie systemu. Jak możemy przeczytać, nowa strona zarządzania kolorami pozwala użytkownikom na dodawanie lub usuwanie profili kolorów oraz ustawianie domyślnych profili dla podłączonych ekranów. Dodatkowo udostępniona została opcja automatycznego zarządzania kolorami.

Nowoczesny wygląd

Pokazano także porównanie starej wersji samego okna z nową. W niewydanej jeszcze dla wszystkich użytkowników wersji wygląd samego interfejsu jest dużo bardziej nowoczesny i przyjazny, wpisując się oczywiście w charakterystyczny dla Windowsa 11 design.

Aby przejść do nowej zakładki Zarządzenie kolorami należy udać się do ustawień, a następnie przejść do System, następnie Wyświetlacz i dalej już do Zarządzenie kolorami. Podsumowując, dzięki tego rodzaju zmianom Windows 11 staje się bardziej przejrzysty, prostszy i jednolity. Niestety wciąż nie brakuje jednak okienek wyglądających jak żywcem wyjęte z Windows XP. Aby się o tym przekonać wystarczy uruchomić chociażby Menedżer urządzeń.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 zmienia się na lepsze. Microsoft przygotował nową stronę zarządzania kolorami

 0