Windows 12 - nowe pogłoski mówią o konkretnym miesiącu premiery

Windows 12 - nowe pogłoski mówią o konkretnym miesiącu premiery

Kolejne przecieki na temat Windowsa 12 właśnie trafiły do sieci. Według nich, Microsoft wypuści swój nowy system operacyjny gdzieś na przełomie wiosny i lata przyszłego roku. Wraz z Windowsem 12 zadebiutować ma również wiele komputerów PC stworzonych z myślą o sztucznej inteligencji.

Windows 12  za kilka miesięcy?

Windows 11 nie debiutował dawno, a mimo to już od dłuższego czasu całkiem sporo mówi się w temacie jego następcy. Kolejna wersja systemu operacyjnego od Microsoftu została już nawet "ochrzczona" w sieci jako Windows 12. Już wcześniej dochodziły do nas informacje, że nowe wydanie popularnych okienek zostanie wprowadzone gdzieś w drugiej połowie 2024 roku. I nowe przecieki to potwierdzają. Źródłem jest tutaj tajwańskie CTEE (via Neowin), które donosi, iż Windows 12 zadebiutuje w czerwcu przyszłego roku.

Wraz z nową wersja OS pojawić ma się również mnóstwo komputerów bazujących na sztucznej inteligencji.

Windows

Wraz z nową wersja OS pojawić ma się również mnóstwo komputerów bazujących na sztucznej inteligencji. To, że Windows 12 będzie miał wiele funkcji, u podstaw których znajdzie się AI nie powinno dziwić. Już teraz Microsoft mocno integruje sztuczna inteligencję ze swoimi produktami. Idealnym przykładem jest tutaj chociażby Bing Chat. W przypadku nowego Windowsa możemy zatem oczekiwać jeszcze bardziej wszędobylskiej AI. Może to niestety oznaczać, że wzrosną także wymagania co do sprzętu użytkowników. Jest szansa, że do pełnego wykorzystania niektórych funkcji konieczne będzie posiadanie odpowiednich podzespołów. Dobrze pamiętamy, jak Microsoft zaskoczył nas dodając do wymagań Windowsa 11 moduł TPM 2.0.

Microsoft musiał poinformować partnerów

Wracając do samej "dwunastki", informacje o premierze w drugiej połowie 2024 roku mają pochodzić między innymi od prezesa i dyrektora generalnego firmy Acer. Jeżeli Microsoft faktycznie zamierza wypuścić kolejny system operacyjny, w dodatku mocno stawiający na sztuczną inteligencję, to raczej więcej niż pewne, że współpracujące firmy już dawno zostały o tym poinformowane. Producenci muszą zwyczajnie odpowiednio przygotować się na nadejście nowości.

Jeżeli Windows 12 rzeczywiście będzie miał swoją premierę w czerwcu, to Microsoft może tym samym wrócić też do 3-letniego cyklu wypuszczania Windowsa. Na tę chwilę to wciąż mimo wszystko jedynie niepotwierdzone informacje. Być może więcej szczegółów poznamy już w trakcie zbliżających się targów CES 2024. Producenci sprzętu mogą się wtedy pochwalić swoimi rozwiązaniami w postaci komputerów stworzonych z myślą o obsłudze zadań AI.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 12 - nowe pogłoski mówią o konkretnym miesiącu premiery

 0