Windows 12 - nowe przecieki wskazują, że system może bazować na subskrypcji

Windows 12 - nowe przecieki wskazują, że system może bazować na subskrypcji

Chociaż w kuluarach coraz więcej się o tym mówiło, to nowy przeciek zdaje się potwierdzać, że Microsoft może rozważać uczynienie Windowsa 12 systemem operacyjnym opartym na subskrypcji. 

Niemiecki serwis Deskmodder zauważył kilka takich wpisów związanych z subskrypcją w pliku konfiguracyjnym INI wersji Canary Channel, gdy porównano ją z wersją Windows 11 23H2 Release Preview przy użyciu narzędzia WinMerge. Można je zobaczyć na obrazku poniżej.

Microsoft może rozważać uczynienie Windowsa 12 systemem operacyjnym opartym na subskrypcji. 

windows 12

Jak widać, w pliku można znaleźć wpisy bezpośrednio odnoszące się do subskrypcji, w tym takie hasła jak: Subscription Edition, Subscription Type czy Subscription status. Co prawda o niczym to nie przesądza, ale stanowi naprawdę mocną poszlakę. 

W styczniu, kiedy Microsoft po raz pierwszy zapowiadał następną generację systemów Windows 11 i Windows 12 (lub raczej Next Valley), firma opowiadała o tym, jak sztuczna inteligencja ukształtuje przyszłość systemu Windows. Niektóre z tych funkcji, takie jak Copliot, są teraz dostępne w wersji preview i jak dotąd można śmiało powiedzieć, że użytkownicy mieli mieszane doświadczenia.

Oprócz sztucznej inteligencji Microsoft stopniowo wyjaśnia, w jaki sposób ma nadzieję przenieść system Windows lub przynajmniej jego większą część do sieci. W marcu w Ustawieniach zaczęły pojawiać się opcje Cloud PC. Następnie zaczęło pojawiać się więcej wycieków związanych z Cloud PC.

Inne doniesienia sugerowały, że Microsoft pracował nad czymś o nazwie „CorePC” dla następnej wersji systemu Windows. Wreszcie zgłoszenie FTC ujawniło, że Microsoft najwyraźniej pracował wewnętrznie nad „przenoszeniem systemu Windows 11 do chmury w coraz większym stopniu”.

Co ciekawe, pod koniec zeszłego tygodnia osoba podająca się w Internecie za pracownika Microsoftu zaprzeczyła na X (Twitter), jakoby Windows 12 w ogóle istniał, chociaż szybko wycofała swoją wiadomość. Oznaczać to może kilka scenariuszy, w tym typową zasłonę dymną, inną nazwę nowego systemu Windows czy brak zupełnie nowej wersji OS, a po prostu stałe rozwijanie i przekształcanie Windowsa 11. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 12 - nowe przecieki wskazują, że system może bazować na subskrypcji

 0