Windows 7 z kolejnym błędem. Użytkownicy nie mogą wyłączać urządzeń

Windows 7 z kolejnym błędem. Użytkownicy nie mogą wyłączać urządzeń

Microsoft oficjalnie zakończył rozszerzoną obsługę systemu Windows 7 14 stycznia, zapewniając wsparcie tylko wybranym klientom i to za niemałą opłatą. Firma musiała jednak wypuścić kolejną bezpłatną aktualizację tydzień później - i zapewne będzie zmuszona to zrobić ponownie. Wielu użytkowników tego wciąż bardzo popularnego systemu operacyjnego skarży się, że nie mogą zamknąć lub ponownie uruchomić swoich komputerów z powodu nieznanego błędu. Pod koniec stycznia odkryto, że jedna z ostatnich bezpłatnych aktualizacji Microsoftu powodowała problemy z tapetą dla niektórych użytkowników, pokazując czarny obraz, gdy ustawiony jest tryb rozciągania. Firma została zmuszona do wydania bezpłatnej poprawki, ale teraz pojawił się poważniejszy problem.

Microsoft możliwe, że będzie zmuszony wydać kolejną darmową poprawkę do Windows 7. Użytkownicy skarżą się, że nie mogą wyłączać systemu.

W ciągu ostatnich kilku dni użytkownicy na forach Reddit, Microsoft i na Twitterze informowali, że ich komputery z systemem Windows 7 nie reagują na wyłączanie, ani nie uruchamiają ponownie. Zamiast tego wyświetlany jest komunikat: "nie masz uprawnień do wyłączenia tego komputera". Bleeping Computer oraz forumowicze przedstawili możliwe tymczasowe rozwiązania problemu, w tym utworzenie nowego konta administratora lub uruchomienie edytora lokalnych zasad grupy z wiersza polecenia, aby wymusić uprawnienia.

Krok 1: Naciśnij Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom .
Krok 2: Wpisz gpedit.msc i naciśnij klawisz Enter .
Krok 3: W oknie Edytora zasad grupy przejdź do: Konfiguracja komputera> Ustawienia systemu Windows> Ustawienia zabezpieczeń> Zasady lokalne> Opcje zabezpieczeń.
Krok 4: W prawym panelu opcji Opcje zabezpieczeń wyszukaj i kliknij dwukrotnie "Kontrola konta użytkownika: Uruchamiane wszystkich administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora".
Krok 5: W nowym oknie wybierz Włącz .
Krok 6: Ponownie otwórz okno "uruchom", ale tym razem wpisz "gpupdate / force" i naciśnij klawisz Enter . Spowoduje to zaktualizowanie wszystkich zasad grupy.
Krok 7: Uruchom ponownie lub zamknij system normalnie.

Metoda 2:

Krok 1: Utwórz kolejne konto administratora.
Krok 2: Zaloguj się do tego konta (lub innego konta administratora, które było już w systemie).
Krok 3: Zaloguj się ponownie do domyślnego konta administratora.
Krok 4: Wyłącz lub uruchom ponownie normalnie.
Niestety działanie to trzeba powtarzać przy każdym wyłączeniu komputera.

Chociaż nie jest jasne, co spowodowało problem, niektórzy twierdzą, że winna jest najnowsza aktualizacja Adobe, a wyłączenie usług Usługa monitorowania Adobe, Usługa integralności oryginalnego oprogramowania Adobe i Aktualizacja Adobe naprawi problem. W oświadczeniu dla Bleeping Computer Microsoft powiedział: "Wiemy, że niektórzy klienci Windows 7 zgłaszają, że nie mogą wyłączyć komputera bez uprzedniego wylogowania i aktywnie prowadzimy dochodzenie". Zakładając, że jest to błąd w systemie Windows, Microsoft prawdopodobnie opublikuje kolejną bezpłatną aktualizację w celu rozwiązania problemu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 7 z kolejnym błędem. Użytkownicy nie mogą wyłączać urządzeń

 0