Windows XP można aktywować offline. Algorytm został zcrackowany

Windows XP można aktywować offline. Algorytm został zcrackowany

Windows XP kultowy system operacyjny, który mimo 21 lat na karku i braku jakiegokolwiek wsparcia ze strony Microsoftu nadal jest zainstalowany na małej, ale zawsze bazie komputerów. Teraz okazało się, że po latach złamano algorytm odpowiadający za aktywację Windowsa XP, dzięki czemu aktywujemy go offline.

Aktywator Windowsa XP działa teraz offline

Windows XP na zawsze pozostanie w sercach użytkowników komputerów jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy system operacyjny Microsoftu, który stabilnością i brakiem błędów może zawstydzić Windowsa 10 a w szczególności Windowsa 11. Chociaż OS dawno przeszedł do historii i nie ma co liczyć na żadną aktualizację nawet bezpieczeństwa, to korzysta z niego mała grupka osób. Zapewne nie każdy czekał na tę wiadomość, lecz warto ją odnotować. Crackerzy od wydania XP próbują łamać jego zabezpieczenia, aczkolwiek przełom nastąpił dopiero jakiś czas temu. Udało się zcrackować algorytm odpowiadający za aktywację Windowsa XP, dzięki czemu system aktywujemy offline bez konieczności korzystania z serwerów giganta z Redmond.

Algorytm służący do aktywacji Windowsa XP działa offline i nie potrzebuje połączenia z internetem.

Windows XP

Generator kodów służący do aktywacji Windowsa XP został wprawdzie złamany cztery lata temu, ale program do jego odpalenia wymagał zewnętrznej aktywacji, co w obliczu wycofania usługi przez Microsoft było trudnym procesem. Teraz jednak algorytm działa offline, dzięki czemu system aktywujemy za pomocą generatora bez serwera. Da radę użyć go na Linuxie i działa on w pełni, bez problemu, nie wymagając połączenia z internetem i co istotne funkcjonuje bez cracka. Narzędzie bazuje na licencji open-source i pierwotnie zostało udostępnione w 2019 roku.

Po co komu Windows XP w 2023 roku?

Windows XP to kultowy system operacyjny, który od dawna nie jest wspierany i pozostaje podatny na ataki ze strony cyberprzestępców. Trzeba o tym pamiętać jeżeli myślimy zainstalować go do jakichś celów. A jaki jest powód, by korzystać z tej wersji okienek w 2023 roku? Windows XP przyda się fanom gier retro, którzy zagrają w starsze produkcje niekompatybilne z najnowszymi Windowsami, które nie działają wcale albo źle.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows XP można aktywować offline. Algorytm został zcrackowany

 0