Wiosenna aktualizacja do Windows 10 pojawi się w kwietniu

Wiosenna aktualizacja do Windows 10 pojawi się w kwietniu

Dzięki zaktualizowanemu wpisowi na blogu poznaliśmy przybliżoną datę debiutu długo wyczekiwanej aktualizacji do dziesiątej wersji okienek. 

O ile wszelkie dotychczas zebrane wiadomości pozwalają przypuszczać, że Microsoft wypuści doroczną aktualizację do Windowsa 10 już w kwietniu, tak gigant z Redmond wciąż nie zdecydował się potwierdzić oficjalnej nazwy paczki. W zaktualizowanej wersji lutowego wpisu na blogu korporacja przedstawiła różne wydania systemu operacyjnego oraz cykle ich wsparcia w tym rzeczony Windows 10 Redstone 4 o numerze kompilacji 1803. Microsoft chce go wspierać do października 2019 roku. Swoją drogą oznaczenie buildu sugeruje finalizację prac jeszcze w bieżącym miesiącu i prawdopodobnie pod jego koniec trafi on w ręce niejawnych testerów oraz wybranych grup. Z kolei zwykli posiadacze okienek otrzymają wiosenny update w kwietniu.

Najnowsza kompilacja Windowsa 10 będzie dostępna dla wszystkich już w kwietniu

Spring Creators Update oferuje kilka nowych funkcji, w tym obsługę HDR, ulepszenia danych diagnostycznych, mniejsze poprawki do już zainstalowanych systemowych aplikacji, czy wyczekiwane przez wielu zmiany w zakresie ochrony prywatności. Ciekawie przedstawia się też opcja wznowienia przerwanego pobierania aktualizacji w Windows Update. W wypadku wystąpienia nagłych problemów z internetem nie będzie konieczne zasysanie wszystkiego od początku. Ogółem całość dobitnie pokazuje, że Microsoft mocniej wsłuchuje się w głos społeczności, czy przesyłanych przez grono testerów raportów dotyczących wszelkich błędów w OSie dzięki czemu okresowo otrzymujemy nie tylko kolejne przydatne funkcje, lecz także istotne poprawki. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiosenna aktualizacja do Windows 10 pojawi się w kwietniu

 0